Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szakember tud segíteni abban,h...

Szakember tud segíteni abban,hogy hogyan kezeljem azt, ahogyan a rokonaim bánnak velem?Nagyszülők neveltek fel,de nap mint nap csak rosszalló megjegyzéseket kapok, milyen haszontalan vagyok és egyebek.

Figyelt kérdés

Már gyerekkoromban is volt egyfajta szorongás bennem, ami felnőttként is ugyan úgy megmaradt. Napi szinten minden fajta dologba, amibe csak lehet, beleavatkoznak, lehordanak. Nem egy udvarlómat marták el mellőlem. Szépen rajzolok, verseket írok, ezeket is mind haszontalannak tartják, mert "nincsen pénzem belőle". Van saját keresetem, támogatom is őket, mivel velük élek, és felneveltek ez a minimum...de úgy gondolom,hogy van egy határ. Attól hogy velük élek, jogtalanul szólnak bele a dolgaimba,és véleményeznek mindenkit. Munkahelyen is észrevették már rajtam a szorongást a munkatársak, és a főnököm azt javasolta,hogy keressek fel vele vagy pszichológust/vagy pszichiátert, aki tud segíteni.

Valóban érdemes ilyennel hozzá fordulni?Vannak ettől nagyobb bajok is a világban, tudom jól de ha napi szinten valakit elmondanak, állatnak, nem normálisnak a saját nagyszülei, az szerintem kicsit sincsen rendjén. Költözni azért nem költöztem el, mert akivel szerettem volna összeköltözni elmarták, és a másik pedig az,hogy én lennék a világ leg szemetebb embere,hogy magukra hagyom őket, holott tudom hogy mennyire kell a háznál is a segítségem. ( Nagyapám tavaly agyi infarktust kapott).26/n

Viszont így úgy érzem, soha nem fogom tudni addig élni a saját életemet, amíg ők a képben vannak.


2021. jan. 28. 11:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Le kell szakadnod az ilyen rokonokról - és egyszerűen nem foglalkozni azzal, hogy mit mondanak.

Egy jó pszichológus fog tudni segíteni...

2021. jan. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!