Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nincs nap mint nap sikerélm...

Ha nincs nap mint nap sikerélményem összeomlok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Diétázok és rendszeresen sportolok, nem is elsősorban fogyás miatt, hanem hogy legyen nap mint nap sikerélményem, mert ha nincs összeomlok. Elég egy aprócska, "ma kicsivel jobban bírtam ez edzést", "ma végre megtudtam csinálni a +10 perces popsi edzést", "ma megint csökkent 1 cm a hasam". Ennyi elég is nekem.

De tegnap reggelire nem volt mit ennem, mert elfogyott a lap kenyerem, és így inkább nem ettem semmit, ráadásul rájöttem hogy meg kell válnom az egyik szakomtól az egyetemen mert ha kutya kutyát eszik sem tudom elvégezni, hiszen csak olvasom és olvasom az anyagot és semmit nem értek belőle, elkezdtem zokogni és összeroppantam. Ma is úgy éreztem egész nap semmire nem vagyok jó, egy nagy csődtömeg vagyok. Elfogott a szorongás, a szívem tájékán mintha szorítanának olyan érzésem lett, sírógörcsök törtek rám és hányingerem volt mindentől.

Ez normális?


2014. jan. 28. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Alakítanod kellene a világnézeteden.


Diétázol (sz.arul, mert lapkenyeret eszel), sportolsz, egytemmel foglalkozol, mindezek fontosak neked, ezekben akarsz teljesíteni..



.. és mennyiben másképp állnál a dolgokhoz, az élethez, ha tudnád hogy ez az összes hobbid csak kamu, csak látszat, nem is léteznek nemhogy még számítana hogy mennyit teljesítesz bennük..


Nyisd ki a szemed, láss túl az illúziókon, és sokkal könnyebben találsz majd lelki békét, boldogságot mint most!

2014. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudod én nem vallom a paloe elvét, én inkább azt mondom, mindenki a saját igényeihez alakítsa a diétát. Én nem tudnék minden nap csak húst és zöldséget enni, hamar kudarcot vallanék és a jelenlegi mentális állapotomon az nem sokat segíteni.

De kösz hogy még egyet rúgtál rajtam, mert másban nem segítettél. Pont ezt nem bírtam megtanulni az egyetemen a filozófiát, írtak a létről és a semmiről, a jóhiszeműségről és a jóakaratról stb. De csak kerülgették a témát mint macska a forró kását. Több száz oldalakat tudtak írni arról, amit én kb 2 mondatban leírok.

Mondja ki mindenki mit gondol, ne rizsázzon itt "nyisd ki a szemed, találd meg a lelki békét" stb filozofikus gondolatokról.

2014. jan. 28. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:

A világ amit látsz nem létezik, olyan atomok alkotják a körlötted lévő 'anyagot' amelyek nem anyagi tulajdonságúak, hanem hullámok. Te anyagként fogod fel, ezért van egy látszólag 'anyagi' tested.


Mindebből az következik, hogy fölösleges az összes negatív érzésed, szomorúságod, sikerélményed vagy kudarcélményed, mert ezek egy NEM LÉTEZŐ világhoz kötődnek.


Elég rövid és tömör?


A paleo is tök mindegy, de ha már diétázol, akkor annak akkor van értelme, ha pl. gluténmentes, és legalább segít erősen megőrizni ezt a testet, amit most használsz.


Bár nem mintha ez annyira fontos lenne, de könnyebb minden egészséges testben, mint eleve beteg testben.


De túl sok érzelmet kapcsolni bármi evilági dologhoz, hiba.


Meg kell tanulni, hogy kétféle igazi állapot van: szeretet és félelem.


A görcsöket, szomorúságot, az érzést hogy én még egyet beléd rúgtam a félelem okozza.


Ahova el kellene jutni az a félelem elengedése és a szeretet átérzése. Ezért a gyakorlatban úgy tapasztaltam, hogy sokat kell tenni, még ha leírva egyszerűnek is tűnik. Meg kell élni azt, hogy nem félsz, nincsenek a félelmeidből származó érzelmeid, de átjár a szeretet.


Valószínűleg az egész 'élet' éertelme az, hogy egy igen anyagias, sok problémával és káros hatásokkal teli világban megtapasztaljuk a szeretetet.


Végszónak annyit írnék, hogy én nem rúgtam beléd. Ha annak élted meg a kis írásomat, akkor még mindkettőnknek van hova fejlődnünk! :)

2014. jan. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
túlságosan függsz az anyagi világtól, és ettől várod a pozitív visszajelzéseket...
2014. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerős érzések... az a baj, hogy nincs rendben az önértékelésed, és teljesítményektől teszed függővé önmagad szeretetét. Bármibe le merném fogadni, hogy a szüleid soha nem éreztették veled, hogy büszkék rád, hogy folyamatos elvárásokkal szembesültél, és azt gondoltad, hogy csak akkor vagy szerethető, ha ilyen-olyan teljesítményeket nyújtasz. Ez pedig szépen beépült a személyiségedbe, és az önbecsülésed alapját képezi a teljesítménykényszer. Felül kell írni a hibás kódokat, a korlátozó hiedelmeket, meg kell küzdeni a szülői énnel. Én most ezt teszem, szakember segítségével. Nagyon nehéz meló, de megéri.
2014. jan. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!