Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ebből hogy tudnék "kigyógyulni...

Ebből hogy tudnék "kigyógyulni"? (Több lent.)

Figyelt kérdés

Már gyerekkorom óta van az, hogy ha tudom, hogy valaki van a környezetemben pisilés közben, nem merek kiengedni, és elvégezni a dolgomat, mert akkora szorongás fog el. Már meséltem embereknek erről a problémámról, és mondták, hogy ez valószínű valami gyermekkori trauma miatt alakulhatott ki.

A napokban eszembe jutott mi lehetett ez: egyszer egy kivizsgálásra mentem még édesanyámmal a kórházban alsósként, és hirtelen mondták nekem, hogy tessék pikszis, ott a mosdó, pisilj bele.

Én meg otthon 2x is elmentem pisilni, természetesen nem jött semmi. Az idő csak telt, az emberek folyton rám nyitottak, egyre nagyobb szorongást keltve bennem. És hát azóta van ez a probléma.


Szóval ebből szerintetek hogy lehetne "kigyógyulni"? Pszichológus segítségét kérjem, vagy mit ajánlotok?

Már sok mindent megpróbáltam az évek alatt, a fülbefogástól, a másfélére gondolástól a zenehallgatásig. Olyan jó lenne már megszabadulni ettől a dologtól, de akárhogy is próbálom, nem megy.


2021. jan. 30. 22:58
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz, ő majd segít neked elengedni ezt a gyermekkori traumát.
2021. febr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!