Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofrenek vagy az alkoholi...

A skizofrenek vagy az alkoholisták veszélyesebbek?

Figyelt kérdés

2021. jan. 31. 14:01
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
1.
2021. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Skizofrének
2021. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Attol fugg, milyen a termeszete az alkoholistanak.
2021. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes párhuzam egy mentális betegséget és egy függőség közt.

Egy skizofrén lehet tudatánál gyógyszeres kezelés mellett, élhet normális életet a körülményekhez képest, és felülkerekedhet a betegségén. Ugyanakkor aki súlyosabb eset, semmi betegségtudattal nem rendelkezik az lehet lecsúszva, sokan elvesztik emberi mivoltukat. Utóbbiak lehetnek veszélyesek.

Egy alkoholista szerintem pedig eleve beletáncol a lecsúszott életbe, hiányzik a kontroll. Tudatmódosító szer hatása alatt ki tudja mire képes.

De mivel alkoholistából még mindig több van, én úgy gondolom alapjáraton ők jelentenek nagyobb veszélyt bárkire nézve.

2021. febr. 1. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista ha elér egy bizonyos szintet, ami a majcirrózis, akkor konkrétan elmebeteg lesz, mert a mája nem tudja kiszűrni a méreganyagokat, és azok az agyába jutnak. Kenterbe veri a skizofrént!
2021. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Rengeteg skizó van, aki se kezeletlenül, se kezelve nem veszélyes másra.


Sokuknak a kezeletlen állapot rettegést okoz, visszahúzódást. Gyakran fel sem kelnek.


Van olyan orvos, aki skizók egy részénél el is hagyatja a gyógyszert. Ha esetleg rosszabbul lesz, visszaadja. Nyilván nem azoknak, akiknél tartani lehet agressziótól.


Ugyanígy alkoholfüggők között is van aki soha nem lesz veszélyes másra.


Szerintem az alaptermészet számít. Ha azelőtt is indulatos volt, néha agresszív, hogy függò lett vagy mentális beteg, akkor ez fennmarad.


De van olyan is, hogy valakit tényleg kifordít magából az alkohol.


Nyugtatónak is lehet fordított hatása.


Én sem alkohol hatása alatt (függő sosem voltam), sem a pszichés betegségem miatt nem jelentettem veszélyt másra, sosem voltam agresszív.


Még akkor sem voltam indulatos vagy agresszív, amikor még nem kezeltek és pszichotikus voltam. Látni sem lehetett rajtam csak a szorongást.


Én teljesen felfogtam ami valós, csak épp valótlanban is hittem, hangot hallóttam stb. Dolgoztam, megszereztem a diplomát akut pszichózisban.


Végül kezelni kezdzek. Súlyos depresszió alakult ki. Erre önként kértem gyógyszeres segítséget. Elmondtam a többi tünetet, ami nekem akkoriban negyedannyi gondot sem okozott, mint a pszichózis. Azt is próbálták kezelni, téveszmére jó volt. Halu megmaradt.


Ismerek olyat, aki akut pszichózisban szinte fel sem fogta a valóságot. Mentőben azt hitte, hogy tankban van, viszik háborúba és hasonlók.


Később volt orvosi javaslatra gyógyszermentes időszakom is. Több év.

2021. okt. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
40 éve súlyos alkoholfüggőt is ismerek, aki teljesen jámbor.
2021. okt. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenre van ellenpélda is bőven.


Más: depresszióra szedtem olyan gyógyszert, ami kifejezett ingerlékenységet okozott hetekig. Szedtem tovább orvosi javaslatra, mert depire kezdett hatni és azt volt a fontosabb kezelni, mivel már súlyos volt. Kisebb baj volt az ingerlékenység ennél.


Ideges, dühös állapotot gyakran okoz gyógyszer megvonási tünet is. Pl nyugtató csökkentésnél, antidepi elhagyásnál.


Szóval kezelt beteg sem mindig nyugisabb.

2021. okt. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!