Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan orvosis, aki csak...

Van olyan orvosis, aki csak pszichológus segítségével tudta végigcsinálni az egyetemet? Segített? Nem volt "gáz" vagy fura?

Figyelt kérdés
2021. febr. 1. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Volt pár orvosis tantársam, akiknek szüksége volt ilyesmire. Ha nem pszichológus, akkor más szereket fogyasztanak.
2021. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én végzős vagyok, volt negyedév után egy elég mély krízisem, amikor elmentem pszichiáterhez, kipróbáltam a gyógyszeres utat, voltam egy hosszabb távú csoportterápián, meg egyénin is. Visszatekintve azt mondom, sokkal korábban kellett volna mennem, megelőző jelleggel, hiszem alapból amíg eljutsz az egyetemig, addig is összegyűlik egy csomag, amit már kezdetektől cipelsz, erre még rárakódik a sok stressz, akár vizsgák, akár nehéz sorsok formájában, aminek a tanúja lehetsz. Nekem abszolút segített, de még jobb lett volna, ha előbb próbálom meg gyakorolni az empátiát magamon, és előbb megyek szakemberhez. Alapból a segítői munka a természetéből fakadóan fokozottan megterhelő lelkileg. Nem volt gáz, tudták rólam, hogy hallgató vagyok, megértőek voltak és lelkiismeretesen segítettek. Másokról is tudok, hogy szakemberhez jártak, sose néztük ki egymást sem emiatt.

2021. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!