Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológust vagy pszichiáter...

Pszichológust vagy pszichiátert keressek? Hogyan fogjak neki a keresésnek?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, gyerekkoromtól kezdve küzdök mentális problémákkal. Terápiát soha nem kaptam, de amikor olyan szintre fordultak a gondok, hogy úgy éreztem, nem tudom legyőzni, akkor háziorvos tanácsát kértem. A gyerekkoromban sok seb ért, valószínűleg ezek is igencsak közrejátszottak a szorongás kialakulásában. Néhány évig szedtem antidepit is, ami rengeteget segített, konkrétan "megtaláltam önmagam",de egy éve a doki segítségével fokozatosan sikerült letenni. Viszont az elmúlt néhány hétben nagyon erősen visszatért a szorongás, pánik. Felhívtam a dokit, aki azt mondta, próbáljuk meg néhány hétig azt, hogy szedek nyugtatót, mellette gyógynövényeket, magnéziumot, stb. Ha nem javul, akkor pedig továbblépni. Viszont emellett én szeretném feltárni azt, hogy pontosan mi okozza ezeket a dolgokat, és terápiát is elkezdeni egy szakember segítségével. Rengeteget olvastam ezekről, ilyesfajta csoportban is évekig aktív voltam, de tudom, ez nem helyettesíti egy szakorvos segítségét. Viszont nem tudom, hogyan álljak neki a keresésnek? Pszichologus? Pszichiater? Mégis melyiket s hol találom? Egyáltalán fogadnak a vírus mellett?

Sajnos most eléggé szét vagyok esve, szóval bármi tanácsot elfogadok. Ha valakinek esetleg lenne kedve beszélgetni, privát üzenetet is elfogadok.


2021. febr. 1. 20:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus kezdetben elég lehet. Interneten találhatsz rengeteget. Olyanhoz menj, aki szimpatikus. De az is elképzelhető, hogy a dokid ismer valakit.
2021. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A háziorvosod elvileg tud adni beutalót pszichológushoz és pszichiáterhez is, akikhez TB alapon mehetsz. Mivel már részben megnyíltál neki a nehézségeidről, így ha nem is szeretnéd elmondani neki a teljes történeted, talán egy fokkal könnyebb lenne rajta keresztül szakembert keresni. Pszichológus nem tud gyógyszert felírni, úgyhogy ha abban a típusú terápiában is gondolkodsz, mindenképp jó lenne egyszer legalább pszichiáter orvossal is konzultálni. Pszichoterápiát végezhet pszichológus, vagy pszichiáter orvos is, ebben tényleg inkább az a fontos, hogy olyan szakembert találj, akivel közös hangot tudtok keresni, kijöttök, tudtok együtt dolgozni. Magán úton tényleg a neten lehet keresgélni, vagy vannak alapítványok, pl. Napkör, Vikote Budapesten. A vírus miatt lehet, hogy nehezebben elérhetőek. De megéri megpróbálni.
2021. febr. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem vagy klinikai szakpszichológust keress, vagy pszichoterapeutát. Pszichoterapeuta lehet pszichiáterből vagy pszichológusból is, viszont egy sima pszichológus nem végezhet pszichoterápiát,szóval mindenképpen olyat keress aki pszichoterapeuta (azaz elvégezte a képzést).
2021. febr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!