Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El kellene mennem orvoshoz?...

El kellene mennem orvoshoz? Nem tudom, mit kellene tennem. Tegnap bevettem 4 db 20mg-os szerotonin-visszavétel gátlót (Citalopram), úgy hogy már egy éve nem szedtem. Nagyon félek a szerotonin-szindrómától.

Figyelt kérdés

Igen, tudom, ennél nagyobb hülyeséget nem csinálhattam volna, de teljesen kilátástalan helyzetben érzem magam, és nagyon szorongok mostanában. Hirtelen felindulásból tettem, de nem akarok meghalni, pont emiatt félek a szerotonin szindrómától mert nagyon durvákat olvastam róla.

Tegnap délelőtt vettem be őket és nem gondoltam volna hogy ez a pár darab is ennyire megvisel, de tulajdonképpen súlyos tünetetim nem voltak. Csak nehezebben szedtem a levegőt, meg be voltam feszülve teljesen, ja meg ment a hasam és hányingerem lett. Meg ma elkezdett szúrni a mellkasom. Igazából most már úgyis felszívódott a gyógyszer, abban reménykedek, hogy egyszer kiürül majd a szervezetemből, mert amúgy már nem szedem egy éve, csak még maradt egy adag vagy nem is tudom, hogy maradt az már meg.

Amúgy azért sem akartam mentőt hívni, mert félek hogy elzárnának, mert megpróbáltam megölni magam, pedig ha meg akarnám akkor nem négy darab gyógyszerrel tettem volna. Meg ebben a vírushelyzetben (meg úgy általánosságban) nem szívesen megyek orvoshoz.

Vagy több nap kell mire jobban érzem magam? A gyomrom is olyan rossz, alig van étvágyam.

Mindenféle-fajta segítséget elfogadok, és nagyon köszönöm szépen előre is.



#Szerotinin-szindróma
2021. febr. 3. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
80 mg citalopram nem egy halálos adag. A világon semmi bajod nem lesz tőle. Orvoshoz teljesen felesleges menni ezzel. Máskor azért ne csilálj ilyet, sok haszna nincs.
2021. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Egyetértek az előttem szólóval, annyival kiegészítve, hogyha depressziós vagy keress fel egy psychológust. Valamint ajánlom Dr. Zsombók Terézia és Dr. Berghammer Rita - Szorongás, depresszió c. könyvét. Az olyan embernek is sokat segít, aki épp nem szorong, viszont ha az életében történik valami rossz dolog, ez segítség, hogy könnyebben átvészelje a nehéz pillanatokat.

2021. febr. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez biztos jót nem fog tenni, csak hirtelen rosszabbul leszel tőle. A citaprolam hatása sok hét alatt épül fel, pillanatnyi állapot javítására nem alkalmas, és egyébként is csak lépcsőzetesen lehet felépíteni, mert különben még sokkal rosszabbá tesz a tüneteket. Egyébként kb. egy hét amíg kiürül a szervezetedből. Most emiatt rosszul vagy, amit sajnos ki kell bírni, de valószínűleg nagy bajod már nem lesz.

Inkább a szorongásoddal kéne foglalkozni, emiatt menj inkább szakemberhez, hogy arra legyen valós megoldás.

2021. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!