Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne forduljak...

Mit tegyek, hogy ne forduljak be ettől a helyzettől?

Figyelt kérdés

Már a kezdetek óta nem érdekel ez a koronavírus dolog. Felveszem a maszkot, betartom a szabályokat, lenyelek bármit, amit az éppen aktuális törvények előírnak, de azt érzem, nem bírom tovább. A család nem tud leülni beszélgetni, mert néhányan félnek már találkozni is, néhányan pedig azonnal politizálnak és másról sincs szó, csak a vírusról. Nem tudok találkozni a barátaimmal, mert az ő családtagjaik is félnek. A párom állandóan iszik, mert nem bírja feldolgozni, hogy nincs munkánk a helyzet miatt. A szüleimmel sem találkozhatok, mert valaki a családból mindig pánikol. Eltelt az egész karácsony magányosan, de még mindig nincs vége, megy minden tovább úgy, ahogyan tavaly is ment és nem látom a végét.

Engem tényleg nem érdekel semmi, se az, hogy ez valóban egy veszélyes vírus, se az, hogy ez csak a politikáról szól. Hiányoznak a családtagjaim és a barátaim, de már egy telefonbeszélgetés sem hangzik el a korona szó nélkül, én pedig nem akarok megbántani senkit. Elfogadom, ha valaki fél, azt is, ha valaki sz.arik az egészbe. Hiányoznak a szeretteim és aggódom a jövőm miatt. Sosem éreztem még magam ennyire egyedül. Szeretnék elmenni pszichológushoz beszélgetni, de jelen helyzetben nem merek pénzt költeni, nem tudom, hogy mikor dolgozhatok újra. Mit tehetnék, hogy ne legyen minden ilyen kilátástalan? Ti mit csináltok, mivel nyugtatjátok magatokat?


2021. febr. 3. 23:46
 1/2 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, nekem rengeteget segített, hogy elkezdtem kötni. Tudom furán hangzik, de tv-t utálok nézni, minden könyvemet elolvastam és amikor majd beleőrültem az unalomba elkezdtem megtanulni mindenféle kézműves dolgot. Tudom uncsinak tűnhet, de lenyugtat és jó látni milyen szép dolgokat tudok készíteni,pedig soha nem volt türelmem ilyesmihez. Sok új, egészséges receptet is kipróbáltam, és elkezdzem itthon tornázgatni, ezek nagyon jó időtöltések. Egy alkoholfüggő apa lányaként mondom, az alkoholt a lehető leggyorsabban távolítsátok el az életetekből, nekünk a családi házunk, a pénzünk, mindenünk odalett emiatt. Nem szabad az iszogatást fél válról venni, borzalmas dolgokat tesz, rosszabbakat mint el tudnád képzelni, támogasd a párod és próbáljatok közösen valami új dologba fogni, akármibe, legyen az esténkén társasozás, kötögetés, kirándulás! A családodnak is megrpóbálhatod ezekre rávenni, de értsd is meg, ha félnek. Én átestem a víruson, annyira soha nem voltam rosszul mint akkor, kb a halálomat kívántam (persze mindenkinél más, valaki tünetmentes, de én szenvedtem alapbetegségek nélkül 21 évesen). Remélem a dolgaid jobbra fordulnak, ez az egész egyszer véget ér, addig is próbáljátok meglátni a szépet a mindennapokban és használjátok ki a szabadidőt új dolgok kipróbálására!
2021. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled! Én is hobbikat kerestem, sokat olvasok mindenféle témáról, ami érdekel. Lomtalanítottam már többször is, átrendeztem a lakást, lefoglalom magam. Jó romantikus sorozatokat nézek esténként. Mi sem mozdulunk ki nyár vége óta, sajnos ez van. Esetleg próbáld ki a videochat-et.
2021. febr. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!