Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme folytatni, ha úgy...

Van értelme folytatni, ha úgy érzem, elértem a mélypontra?

Figyelt kérdés
Évek óta vannak problémáim, de az utóbbi néhány hónapban nagyon leromlott az állapotom. Úgy érzem elvesztettem saját magam és nem látok kiutat az ok nélküli(sok szerető ember van mellettem, boldognak kellene lennem, de lassan elfelejtem milyen az) magányból és elkeseredettségből. A barátom, akivel csak nemrég jöttünk össze annyit tud, hogy néha nem vagyok olyan jól. Valójában már a tisztálkodás is nehezen megy, ha senki nem lát. Ő az első szerelmem, csodálatos ember, de lehet jobb lenne neki nélkülem. Mit gondoltok, van ebből kiút? Érdemes még próbálkozni? Annyiszor vallottam kudarcot.. 21/N

2021. febr. 8. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Érdemes lett volna szólnod a barátodnak a mentális problémáidról, így csak még egy ember fog feleslegesen szenvedni, mert azt fogja gondolni, hogy az ő hibája, hogy picit furcsa vagy. Mindenképpen fordulj orvoshoz, s ne feledd: az öngyilkos sosem erős ember, hanem gyenge, mert eldobja az egyetlen életét, amire többé már nem lesz lehetősége.
2021. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van kiút! Feladni meg sohasem érdemes.
2021. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Orvos helyett pszichológust szerettem volna írni, de a pszichiáter sem rossz ötlet, ha a pszichológust már próbáltad. Egyes voltam.
2021. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
természetesen van belőle kiút, a barátodat pedig ne lökd el magadtól, inkább engedd, hogy segítsen, ha másban nem is tud, engedd, hogy ott legyen neked. ilyen helyzetekben a szeretteinkre tudunk támaszkodni. és mindig érdemes tovább próbálkozni. esetleg pszichológushoz fordulni nem szeretnél? tudom, hogy most nem úgy tűnik, de rendbe fog jönni minden, és attól, hogy sokan szeretnek, nem kellene boldognak lenned, ez nem előírás, de ne érezd azt, hogy nincs jogod boldognak lenni, csak légy erős, és tudd, hogy megérdemled a boldogságot
2021. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van kiút. És amikor felülemelkedsz a mélyponton, rájössz hogy felnagyítottad az egészet. Egyébként, sokszor hormonális problémák, vitaminhiány stb... okoznak megakadásokat az ember életében. Ezeket pedig lehet orvosolni. De egy biztos, kizárólag egy ember tud segíteni ezen. Az pedig te vagy.
2021. febr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha kiderülne hogy van még 6 hónapod az életedből, mert gyógyíthatatlan beteg vagy, pillanatok alatt összekapnád magad és az életedért küzdenél mint egy gladiátor...
2021. febr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírom a saját esetemet, aztán te majd eldöntöd, hogy neked van e értelme folytatni.

Két közeli családtagom halt meg közvetlen egymásutánban, én meg drogos lettem emiatt. Olyan rossz állapotban voltam, h a legharcedzettebb orvosok is annyit mondtak, amikor megláttak, hogy " Ja ez az? Pff." Szó szerint újra kellett tanulnom írni és beszélni. De nem adtam fel. Pár évnyi haldoklás után tiszta vagyok, jól vagyok. Úgy gondolom, hogy te közel sem vagy ilyen rossz állapotban, szóval...

2021. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van belőle kiút, ne add fel most.

Én depressziós vagyok évek óta, átérzem azt, amit írsz, nehéz időszakban nekem sem mentek az olyan mindennapi dolgok, mint ágyból kikelni, lefürödni, felöltözni, nem ettem, alig ittam, csak feküdtem és az öngyilkosságra gondoltam,semmi sem érdekelt már. Járok pszichiáterhez, pszichológushoz, segítenek élhetővé tenni a mindennapokat. Ha mélyponton vagyok is, eszembe jut, hogy ez csak egy beszűkült tudatállapot, meg kell birkózni vele, valójában nem vagyok ilyen, hanem szeretek olvasni, elmerülni egy könyvben órákig egy kávéval vagy teával, szeretek kirándulni, túrázni, szeretem az erdő illatát,minden hangját, szeretem a kutyámat ahogy mellémbújik, szeretem hallgatni a cicám dorombolását, érezni a kis teste súlyát, ahogy éjjel rajtam alszik..stb stb

Sorra szoktam venni, hogy mit szeretek, leírom, és azt olvasgatom, nekem segít átlendülni a mélypontokon.

Mondd el a barátodnak, hogy nem vagy jól, kérj segítséget. Mindig vannak sz@r időszakok, de vannak szépek is, amikért érdemes kitartani, akkor is, ha pillanatnyilag úgy tűnik, hogy semmi értelme.

2021. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem fordultam eddig szakemberhez, mert féltem mit gondolnak majd rólam, ha kiderül, hogy valami bajom van... Tudom, hogy nem jó hozzá állás, de nagyon adok az emberek véleményére. Jó olvasni, hogy sikerülhet és hogy nektek is sikerült kilábalni ebből. Egészen biztos, hogy segítséget fogok kérni.
2021. febr. 9. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!