Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz okozhatja ezeket?...

A stressz okozhatja ezeket? Tüneteket lent kiírtam. 22/L

Figyelt kérdés

A bal szemhéjam rángatózik, tikkel. Igazából már évek óta probléma ez nálam, de volt hogy hónapokra elmúlt, de az utóbbi 2-3 hónapban sajnos már mindennapos problema. Nem egész nap, de van hogy órákig csinálja, órákig nem, van hovy 1 nap kimarad, de van hogy kb egész nap picit rángatózik.


A másik tünet pedig a fáradékonyság. Így a tavoktatas alatt (egyetem) többet vagyok itthon, többet is tudok aludni (8 óra), de mégis iszonyat nehéz a felkelés, akár 9-10 óra alvás után is (néha elszalad velem a ló alvás tekintetében, de azért általában 7-8 óra után felkelek).


A gyomrom is fáj, vagy a hasam, nem tudom pontosan. Szúr a hasam. Mintha görcsölne vagy nem is tudom, ilyen szúrós érzést érzek. Más tünet nincs, csak a fájdalom.



2021. febr. 10. 10:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A szemhéjadat nem tudom mi okozhatja. Nekem is volt hasonló. Lehet valamilyen hiánytünet is, nem csak a stressz. Vagy idegi jel vezetési zavar. De emiatt nem kell aggódnod szerintem.

Az alvással kapcsolatban más a helyzet. Lehet a téli időnek és a leterheltségednek is felfogni. De akár lehet egy enyhe, vagy kezdődő depressziód is, amit még nem ismertél fel magadon. Én ebben az "ingerszegény" időszakban erre gondolnék.

A hasfájás is lehet szomatikus tünete az előbbinek. De lehet szervi is. Ha nagyon aggódsz érdemes akár magán úton is kivizsgáltatni magad egy belgyógyásszal, esetleg gasztroenterológussal.

Semmiképp se aggódj amiatt, ami veled van. Ha most nem tudsz ezzel foglalkozni, akkor próbálj meg változtatni egy kicsit az étrendeden és pozitívabb élményeket gyűjteni. Néhány könyv is segíthet. Ajánlom a Főnixet, amit most olvastam és segített jó néhány dologban. Csak pozitívan! P:)

2021. febr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
hasonló tüneteket produkálok én is, érdemes kérni a háziorvostól egy beutalót teljes laborra, én is így teszek, a gyomortáji fájdalomról korábban kiderült hogy reflux, mindenképp érdemes orvoshoz menned, lehet hogy csak egy szimpla vitaminhiány okozza a fáradékonyságot.
2021. febr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tikkelést és a fáradékonyságot okozhatja magnéziumhiány is.
2021. febr. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt, amikor összejött együtt az informatikai munkám home officeban, az egyetem és a diplomamunkám írása. Naponta extrém sok monitor előtt töltött idő ugyanezeket okozta nálam is. Nagyon hamar magnéziumhiányt okoz, folyamatosan kiszárítja a szemet és nagyon lefáraszt agyilag, így rengeteget aludnál, de nem a normális bioritmusban. Érdemes megtanulni rendbeszedni a ritmusod, pihenést és szemkímélő elfoglaltságokat iktatni bele. A gyomrod is sokat javulhat, ha kevesebbet stresszelsz; nekem mindenképp ez vált be.
2021. febr. 11. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!