Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz okozhatja az alábbi...

Stressz okozhatja az alábbi tüneteket?

Figyelt kérdés

Egyértelműen érzem, hogy gyomoridegem van olyan fáradságot, gyengeséget, szédülést érzek, amit akkor szoktam ha ideges vagyok valami miatt. Viszont ehhez vegtaggyengeseg, zsibbadas, legszomj, fuldugulas is társul. Illetve ájulásérzet is. Kis fizikai megterhelestől is "kifulladok", gyorsan ver a szívem. A stressz okozhat ilyen drasztikus tüneteket vagy ez már valami "következmény" lehet?

20 éves lány vagyok és félek, hogy valami komoly. Kicsit halálfelelmem van.


2020. szept. 17. 21:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Olyan, mintha a vernyomasommal lenne valami gond. Azt tudom hogy hirtelen nagyobb stresszhatas okozhat vernyomasingadozast és ájulást, de egesz napos folyamatos stresszeles is okozhatja ezt?
2020. szept. 17. 21:57
 2/4 anonim ***** válasza:
Okozhatja a stressz is, pánikbetegség, de ha kis terheléstől fulladsz, akár a sziveddel is lehet baj, nézesd meg magad. Az hogy terhelésre gyorsabban ver a szíved, normális jelenség.
2020. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mérni kell a vérnyomásodat, és a pulzusodat naponta többször. Főleg, ha érzed a fáradtságot, gyengeséget. Lehet a stressztől magas a pulzusod. Kardiológiára kérj beutalót! Szerintem inkább a stressz okozza a tüneteidet. Vegyél magadnak citromfű teát és Brandenburg neuro B vitamint.
2020. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Na most már vettem be egy xanaxot annyira rossz volt. Sose szedek ilyet, de már tudni akartam, hogy tuti nem-e valami szervi baj, mert akkor komolyan mentőt hivtam volna.

Viszont a xanax után nem sokkal sokkal jobban lettem. Így legalább tudom, hogy ha jön hasonló rosszullet akkor az csak a fejemben létezik és meg tudom nyugodni gyógyszer nélkül is :))

2020. szept. 17. 23:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!