Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Válhattam hosszútávon "butábbá...

Válhattam hosszútávon "butábbá" a sok gyógyszertől, amit szedtem?

Figyelt kérdés

Logikai-matematikai intelligenciára gondolok elsősorban, de bármi érthető ez alatt, ami nem műveltség és szorgalom, hanem veleszületett adottság kérdése.

17 éves koromban kezdődött, 10 mg Escitilt szedtem cirka 9 hónapon keresztül, Helexet 2-3 hónapig. Később jött a 200 mg Lamolep, azt 3 éve tolom folyamatosan. Sertralin-Zentivából 150 mg fél évig, ahogyan 100 mg Kventiaxból is; Depakine Chrono, Rexetin, Restigulin csupán néhány hét erejéig (nem voltak túl kellemesek a mellékhatásaik). Mostanában, úgy 3 hónapja Floxetet szedek. Az elmúlt 5 év folyamán vissza-visszatértem a Frontinhoz, jelenleg is szedem esténként elalváshoz (1,75 mg-ot), 2 millinél többet egy nap sosem vettem be. Időszakosan változik, hogy magamhoz veszem-e rendszeresen.

Ez rengeteg információ egyszerre, tudom, és azoktól várnék választ, akik nagyjából tisztában vannak ezeknek a szereknek az erősségével, hosszútávú hatásaival. Megölik az agysejteket és életre szólóan gyengébb szellemi képességűvé teszik az embert? Vagy csak abban az időszakban hatnak szedálóan a szervezetünkre, amikor szedjük őket? Esetleg a felsoroltak egyikének sincs ehhez hasonló hatása egyáltalán? Eddig egy pszichiáterem sem jelezte, hogy számolnom kellene ilyesmivel, és rákérdezni sem mertem még, de hátha jár valaki erre, aki jártasabb nálam a témában.

(22/L)



2021. febr. 12. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mellékhatása mindennek van, csakhogy nem feltétlenül az agyra hatnak. Többeket ismertem, akik pszichiátriai gyógyszerektől szívbetegek lettek.
2021. febr. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amire rákérdeztél, az nem képezi a klasszikus gyakorlati gyógyszerhatástan tárgyát, hanem jó esetben is csak a gyógyszergyári hatástani vizsgálatok foglalkoznak ezzel. Kétlem azonban, hogy a gyógyszergyárak fel lennének készülve arra, hogy esetleg évtizedeken keresztül rendszeresen nyomon kövessék az általuk előállított gyógyszereknek az emberi agyi működésekre és képességekre kifejtett hosszútávú hatását. A gyógyszer engedélyezéseknek vannak megfelelő előírásai a főhatásra és a mellékhatásokra vonatkozóan, önmagukban már ezek is meglehetősen jelentős feladatot adnak a gyártóknak, ezért erre koncentrálnak. Kérdéssel válaszolnék: végeztek rajtad a gyógyszerszedést megelőzően olyan vizsgálatokat, amelyekkel megállapíthatták volna agyi teljesítő képességedet ? Mert ha nem, akkor mihez viszonyítottak volna pár évvel később elvégzett vizsgálati eredményeket ? Az agyi jelátvitelt befolyásoló anyagok nyilvánvalóan rontják az agyi működéseket, legfeljebb ennek mértéke nem akkora, hogy az egyszerű módon is érzékelhető vagy észlelhető lenne.
2021. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

10 évig nyugtató függő voltam kb mindent elolvastam a témában. Készült néhány kutatás a kérdésedről. Fiatalabb korban a már meglévő tudás nem vész el, de egyre nehezebben tudod előszedni ( memória gondok). A gyógyszerek elhagyása után ez rendeződik, de nem egyből, hanem 2-3 év alatt.

Idősebb korban okozhatnak demenciát, vagy egyéb agyi leépüléssel járó betegségeket, illetve nagyon megnövelik azok kockázatát.

2021. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kerüld messze ezeket. Imo
2021. ápr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!