Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril hosszútávon?

Rivotril hosszútávon?

Figyelt kérdés

Most lettem átállítva Frontinról Rivóra, és azt kell mondjam sokkal jobban vagyok. Szociális fóbiám van (meg generalizált szorongás, meg minden mi jó :D ) és ez alatt a pár nap alatt nagyon sokat segített rajta a Rivó. Mertem szólni olyan emberekhez akikhez amúgy nem mertem volna, nem kezdtem pánikolni ha bevásárlásnál a pénztáros beszélgetést kezdeményezett.


Ez a hatása megmarad hosszútávon is? Illetve a hosszútávú szedésének mik a hátrányai? (Nem ilyenekre lennék kíváncsi, hogy "zombi leszel" meg "járjál asztrokinezológikus meditációra inkább" hanem valódi tapasztalatokra.). Mennyire nehéz róla a lejövetel, mondjuk a Xanaxhoz/Frontinhoz viszonyítva?



2015. jan. 3. 04:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak Rivót szedtem, nem túl nagy adagban, 3x0,5-öt, olyan fél évig. Nekem semmi gondot nem okozott az abbahagyása. Semmi mellélélhatást nem tapasztaltam. És igen, megmaradt a hatása, míg szedtem. De mint írtam, nem sokáig szedtem.
2015. jan. 3. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lényegesen keményebb szer az előzőhöz képest. A hatása megmarad, maximum dózist kell emelni. Leszokni róla nehezebb, tovább a szervezetedben marad.
2015. jan. 3. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanaz van, mint az elsőnél, mellékhatása nem volt, nem volt hozzászokás, de nem mindig hatott jól egy idő után. Néha szükség esetén plusz egy 0.5 mg-osat be kellett vennem (az alap 0.5 mg volt). Tudom, hogy ezt nem akarod hallani, de én azért tudtam elhagyni, mert mellette volt terápia (SOTE, pszichológus). És ez fontos, mert a gyógyszer hatása lehet, hogy nem múlik el, de lehet, hogy igen!
2015. jan. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mandulavirág: Miért ne akarnám hallani, én is elkezdtem terápiára járni, reméljük hasznos lesz. A gyógyszer nyilván tünetet csillapít, tudom, hogy terápiával fel lehet tárni a tünetek okát azért is kezdtem el.


Mindenkinek köszöntem a válaszokat, mentek a zöldpacsik! :)

2015. jan. 3. 18:40
 5/7 anonim válasza:
Én az elōbb vettem be egy milligramot a rivobol, mert már annyira kivltam aszoronggástól, rossz gondolatoktól. Egyedül vagyok és már remegtem, f*stam, sírógörcseim voltak, hideg rázott muszály volt bevenni. 2 óra telt el és klasszabbul vagyok, zenét hallgatok full hangerön. ami mâr rég okozott élményt.
2015. jan. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 3x2mg-ot szedek,ezelőtt Ataraxot szedtem,sokkal jobban érzem magam. Prbóáltak leszoktatni,de nem ment könnyen,depis lettem,mindentől féltem,nem mertem megszólalni,stb.Azóta ugyanúgy szedem a Rivotrilt,mint azelőtt.

Az én diagnózisom generalizált szorongás,egyéb kevert magatartás és emocionális zavar,szociálisfóbia,tömegiszony,depresszió és még pár dolog.

2015. jan. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem ilyenekre lennék kíváncsi, hogy "zombi leszel" meg "járjál asztrokinezológikus meditációra inkább" hanem valódi tapasztalatokra."


Bocsi, ezt értelmeztem kicsit félre... :-\ Az jó, ha jársz valakihez. Javaslom még a SOTE-t, jó, sémaközpontú pszichoterápia van, heti 2x beszél veled a terapeutád. Én 2x voltam ott, 4 hetes, kórházas, be kell feküdni. Júliusban megyek vissza megerősítésre, de inkább lezárni azt a terápiát, amiben most vagyok. Heti 1x járok pszichológushoz. Ami sokat segített a SOTE-n az a sématerápiás rész, sémakártyát azóta is írok, segít átlátni a helyzetet. Ha nem szereted a csoportos terápiát, lehet nem jó, bár én utálom a csoportosat, ezt viszont nagyon élveztem. :-)

2015. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!