Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális szerintetek ha...

Normális szerintetek ha ilyeneken gondolkozom? Avagy mit gondoltok az alábbi dolgokról...?

Figyelt kérdés

Vannak furcsa dolgaim, és komolyan azon agyalok vajon másnak is eszébe jutnak ilyenek...? Pl ma erdőben sétálgattam és egyszer csak beugrott, hogy annyira kihalt környék, hogy itt simán el lehetne rejteni egy holttestet, soha nem találnák meg.

Tini koromban, mikor én is a depressziós, önbizalomhiányos korszakomat éltem, elég sok sötét gondolatom volt, nemcsak öngyilkosságról, hanem főleg random emberek megöléséről (nem konkrét ismerősök voltak ezek sosem, csak mondjuk az utcán látott ember, tehát nem érzelem alapú gondolatok voltak, hogy gyűlölöm valakit és megölném.) Ezek azért szépen megszűntek, maximum akkor bukkannak fel megint furabb gondolatok, ha ilyen nagyon beteg, pszichosabb filmeket/sorozatokat nézek. Akkor benne ragadok a hangulatában napokig, hetekig, és képes vagyok komolyan úgy gondolkodni, mint egy pszichopata mondjuk. Amúgy elég empatikus ember vagyok, kb bármi meg tud hatni, mindenen sírok, elerzekenyulok. Imádom az állatokat, bőgök ha állatkínzásról látok valami posztot/képet, de a saját kutyámmal én is képes vagyok üvöltözni, őrjöngeni, akár durvábban megrángatni, ha nagyon eldurran az agyam. Múltkor a kocsi nem akart kinyílni és azért durrant el az agyam, ott üvöltöttem, borzalmasan hirtelen haragu vagyok, minden fel tud idegelni egy másodperc alatt. Ma pl olyan álmom volt, ahol összeverekedtem egy másik emberrel, és rettenetesen dühös voltam rá a semmiért, olyan mintha álmomban is feszült lennék.

Vicces amúgy, mert ugyan nem igazán hiszek a horoszkópokban meg ilyenekben, de amúgy Oroszlán vagyok, és eddig nem is értettem miért jellemeznek minket úgy, ahogy. És most, huszonéves fejjel kell rádöbbenjek, hogy igenis egy borzalmasan forrófejű, önző, ambiciózus, egoista s*ggfej vagyok.

Egyébként az életem teljesen rendben van, mentálisan is úgy érzem toppon vagyok, a munkahelyem is nagyon jó, szóval nem tudom eldonteni, hogy ez így rendben van, ez így tökre normális? Tudom, hogy vannak más szituk, pl mikor valaki a szex bizonyos fajtáiról fantáziál, pl BDSMről. Ez tökre izgatja, de kiprobalni már nem akarja, mert tudná hogy az már nem tetszene neki, csak a fejében lévő kép vonzza.(Engem pl a BDSM és a pedofília ami nagyon izgat, de nyilván nem akarnék egy kisgyerekkel szexelni.) Szóval tudom, hogy nem mindig mervado az, amiről fantáziálgatunk, de kezdem néha azt érezni, hogy nem biztos, hogy normális dolgokon szokott járni az agyam. 17-19 évesen amúgy nagyon durva korszakot éltem, akkoriban azt hittem borderline-os vagyok, minden stimmelt konkrétan.

Jó lenne tudni, hogy mások is agyalnak-e néha ilyen betegebb dolgokon, és hogy normálisnak tartják-e ezt és magukat. (Lehet a kategória nem stimmel, sorry.)

22/L



2021. febr. 14. 15:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

Nem vagy mentálisan rendben.


Nézz utána a borderline kifejezésnek.

2021. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

Ja, már csekkoltad, a végén olvasom.

Hát akkor már nincs is mit hozzátenni.

2021. febr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Mára már azért nem ott tartok, mint néhány évvel ezelőtt, tinikent. Már nem érzem magamat üresnek, nem vagyok depressziós, nem függök másoktól érzelmileg, konkrétan egyedül ez az érzelmi instabilitás ami megmaradt, hogy egy másodperc alatt felidegelem magam bármin, vagy épp sírni kezdek. De ez se mindig van jelen, többnyire elég magabiztos és kiegyensúlyozott vagyok. Csak szeretek furcsa dolgokon agyalni, fantáziálni. Úgyhogy most már nem gondolom hogy BPD-s lennék.
2021. febr. 14. 16:25
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Én is agyalok hülyeségeken, de sose gondoltam arra, hogy valakit megöljek. Nálam csak az szokott segíteni, ha elterelem a figyelmem a hülyeségekről. Olyankor elkezdek telón pubg-zni és mindig végig izgulom a meccseket azon, hogy hanyadik leszek. 20/l
2021. febr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Bolcs_Elek válasza:
0%
Szociopata vagy. Surgosen kezeltesd magad.
2021. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%

Lassan itt a diagnosztizálásokkal azért. :D


Kérdező, ahelyett, hogy mentális zavarok bélyegét aggatnád magadra, gondolkozz el azon, hogy mi okozza benned azt az alapfeszültséget, ami lobbanékony természettel ruház fel.


Ugyanis sohasem az az apróság borít ki, amin éppen feldühödsz, hanem alapjáraton már a plafon közelében lehetsz, és csak egy kis szikra kell már ahhoz, hogy "lángra lobbanj".


Ezen én is átmentem. Az életem teljes átértékelése, új célok, önbizalmamon való hosszú évek kemény munkája vezetett el odáig, hogy ma már elég nehezen jövök ki a sodromból.


A fura gondolatok... egy film hatása alá kerülve ez bárkivel előfordul, és szerintem eltúlzod a leírásban. Ezek csak gondolatok, gondolatkísérletek, ha nem követi őket tettvágy, és nem kényszeresek, akkor semmi gondot nem okoznak. Ha zavar, foglald el magadat mással, és a fókuszodat tudatosan helyezd át valami pozitívabbra - pl. egy másik filmmel.


Az életkorod növekedésével a gondolataid is árnyaltabbá fognak válni.

2021. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Én magamra ismertem a beszámolódból. Kivéve az állatokat, mert én azokat is gyűlölöm, és utálom, ha körülöttem vannak... nagy ritkán elérzékenyülök, és akkor megsimogatom őket, de ha még mindig ott van a nyakamra nőne, akkor még a szart is kiverem belőle (ez már egyszer megtörtént...), na meg sajnos nem egyedül élek, pedig nekem úgy volt jó... pedig én borderline-al vagyok diagnosztizálva, de valami akkor se stimmel... akkor miért akarok embert, állatot, mindent, ami él és mozog, elüldözni magam mellől??? jóóó... ez az elüldözés tudom mit jelent, de én egy jó ideig közel sem engedtem magamhoz a páromat, azóta már együtt élünk, de most meg már elegem van belőle... szóval nem az a tipikus borderline elüldözés van nálam, mert már ismer... de nem is ez a lényeg, mert egyáltalán nem foglalkoztatnak ezek az emberi meg állati kapcsolatok, én szimplán csak egyedül akarok lenni, mint ahogy voltam is egy ideig, és TÖKÉLETESEN éreztem magam. Egyedül laktam, elmentem dolgozni, és aztán végre haza, és NYUGALOM SZIGETE. Senki, és senki élő nem volt ott rajtam kívül, és nekem ez volt az ÁLOM. Lehet, hogy félrediagnosztizáltak, mert a borderline társfüggő, én meg pont, hogy egyedül éreztem jól magam... akkoriban 2-3 hetente pár órát voltam társaságban (a munkán kívül, mert azt mindig gyűlöltem), és nekem az bőőven elég volt, az időm nagy részét egyedül töltöttem. Egyedül keltem, egyedül töltöttem a délutánt, egyedül feküdtem. Csodálatos volt... Most akkor mi van?! Hogy borderesnek diagoltak közben meg már kitapasztaltam, hogy egyedül vagyok a legboldogabb? ÉS nem kellenek állatok se! Semmi! Semmi, ami él és mozog!!
2021. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

#7 vagyok megint...


Idézek: "Az életkorod növekedésével a gondolataid is árnyaltabbá fognak válni."


Én inkább az ellenkezőjét tapasztalom... Úgy érzem egyre inkább megőrülök... tényleg ki kell dobnom mindenkit magam mellől és akkor minden az enyém, de nem tudom, hogyan, de nem is kell tanács, mert a magamfajtákat mindenki eltörölné a föld színéről ... :D szóval nyugalom, én is magam, pedig hány öngyilkossági kísérletem volt, és mind kudarcba fulladt, szóval én már úgy érzem, hogy engem semmi sem tudom megölni, mellesleg akit érdekel a horoszkóp, BAK vagyok, de a szemfülesek bár biztos rájöttek. :)

2021. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

oh my satan... javítok... *semmi sem tud megölni" és "de a szemfülesek már biztos rájöttek"


Nem tudom eléggé leellenőrizni...

2021. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az utolsó simán skizoid személyiségzavaros. :D De nem borderline, az is biztos.
2021. márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!