Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger szindróma megváltozot...

Dorci1999 kérdése:

Asperger szindróma megváltozott munkaképességnek számít?

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Dehogy
2021. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

ez attól függ.

a kezelőorvosod mit gondol erről? hisz ha bizottság elé kerülsz akkor az ő írásos véleménye számít a legjobban. milyen egyéb betegséged van stb...

vannak akik tudnak mentális betegséggel rendes munkát találni pl.

2021. febr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Csak beküldtem az Asperger-szindrómáról szóló diagnózist és megkaptam.

Én súlyos fogyatékos vagyok Asperger-szindrómával. 55%-os munkaképesség-csökkenés.

Más diagnózis nem kell hozzá. De egyedileg bírálnak el mindenkit a szakvélemény alapján.

De ez nem automatikus! Attól, hogy szakemberek megállapítják az Asperger-szindrómát (az autizmus egy formája) nem lesz senki automatikusan megváltozott munkaképességű. De ez csak hivatalos ügyintézés.

Hogy hány százalék lesz az eredmény az természetesen egyénileg változik, a bizottság dönti el, de a szakvélemény a döntő, nem a kezelőorvos (ha van egyáltalán) véleményén múlik. Nekem soha nem volt az asperger miatt "kezelőorvosom" és most sincs.


Amúgy lehet valaki enyhe aspergeres vagy súlyos aspergeres, ahogy enyhén autista vagy súlyos autista is. Ezt a szakemberek megállapítják, ezután tud írni a háziorvos beutalót. Ő ekkor már (vagyis ekkor sem) véleményezheti, csak a szakvélemény alapján intézkedik.


"az orvosszakértői szerv szakértői bizottságához, illetve FOB-hoz a munkaképesség-változás vagy a keresőképesség felülvéleményezése céljából"

Például egy ilyen papírt kellett kitölteni. Most már nem emlékszem pontosan a részletekre, csak megnéztem a dokumentumot gyorsan.

Személyesen nem kellett megjelennem a bizottság előtt, elegendő volt a szakvélemény (az Autizmus Alapítványtól).

(Ez még jóval a járvány előtt volt, tehát nem amiatt nem kellett személyesen megjelennem semmilyen bizottságnál.)


Az Asperger-szindróma önmagában egy konkrét állapot. Az, hogy valaki mennyire minősül súlyosnak már azon IS múlik, hogy volt-e fejlesztés még gyerekkorban vagy nem. Nekem nem volt.


Az első válaszoló mi a francot akart azzal, hogy "Dehogy"?!?!

A másodikat sem értem...

Miket írkálnak egyesek tudatlanul! :)

2021. febr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

úgy írkálnak egyesek kedves hármas, hogy a bemész egy orvoshoz, hogy neked ez meg ez kell nem fogják megadni.

a háziorvos (mint aspergeres) tudhatod, hogy ilyet nem diagnosztizálhat.

kell fejlesztés (papírral bizonyítható), gyógyszerek (szintén bizonyíthatóan) stb...

ha valaki úgy megy, hogy pár hetes a diagnózisa lehet arra hivatkozva, hogy nemrégen diagnosziztálták nem fogják megadni a leszázalékolást.

Ezt onnan tudom, hogy én is pszichésen leszázalékolt vagyok 7 féle betegséggel.

2021. febr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

4: Ezek egyike sem válasz a feltett kérdésre, ahogy az első kettő sem volt az. Szerintem eleve félreértette a kérdést.

Lehet, hogy én is félreértettem, de legalább hasznos választ adtam (3).

(Nem az értékelésre gondolok, hanem a tartalmára.)


És az Asperger nem betegség, ahogy az sem, ha valaki kerekesszékbe kerül, de ettől még leszázalékolják.


Szerintem hagyjuk.

2021. febr. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

"kell fejlesztés (papírral bizonyítható), gyógyszerek (szintén bizonyíthatóan) stb.."


Ez is nagy sületlenség volt.

1. Nem kell fejlesztés (nekem sem volt) így papír sem kell róla.

2. Az Asperger szindrómára nincs gyógyszer - minek. A következményeire, ha kialakult a szorongás vagy depresszió, azokat felírhatja egy sima pszichiáter a tünetek alapján. De ez nem befolyásolja a leszázalékolást és ilyen papír nem is kell hozzá. Csak a szakvélemény és annak csak az Aspergeres állapotához van köze.


Csak azért írtam ezt még le, nehogy a kérdező vagy bárki tévedésbe kerüljön a 4. válasz miatt.


"ha valaki úgy megy, hogy pár hetes a diagnózisa lehet arra hivatkozva, hogy nemrégen diagnosziztálták nem fogják megadni a leszázalékolást."


Ez is rettenetes butaság. Ha valaki Aspergeres, akkor úgy született. Ha megvan a papír, egyből elindíthatja ez alapján a hivatalos ügyintézést. A diagnosztizálást elvégző szakemberek (nálam az Autizmus Alapítvány) útbaigazítja az embert, még azt is megmondták, hogy hány százalékra számíthatok.


Kérem, hogy ne vezessük félre a kérdezőket - akár jószándékból, akár indulatból.

2021. febr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 70%-os sérültségű megváltozott munkaképességű vagyok az Aspergerem miatt.
2021. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!