Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokjak le az edzésfügg...

Hogyan szokjak le az edzésfüggőségről?

Figyelt kérdés

Mióta a korlátozások miatt megszűnt a munkahelyem, itthon vagyok egész nap és nem tudok mit kezdeni magammal. December elején, ahogy elkezdett közeledni a karácsony és mindenki orrba-szájba sütött körülöttem, a házból meg alig jártunk ki, elkezdtem betegesen félni a hízástól (evészavaros múltam van sajnos).

Azóta kb. minden második nap 4-5 órát edzem, mellette pedig kb. 3000-3500 kcalt megeszem ezeken a napokon (valószínűleg azért vagyok ilyen éhes, mert unatkozom). Más napokon normálisan eszem, 1800-2000 kcal körül és egyszer edzem (ez 1-1,5 óra hosszú). Az elmúlt három hónapban kis izmot szedtem fel karra/combra, de a súlyom nem változott relevánsan a rengeteg mozgás miatt. Azt még tudni kell, hogy korábban kb. napi 1600 kcalt ettem könnyű fizikai munka mellett (ami talán kevésnek tűnhet, de alacsony vagyok és a súlyom is az), illetve hétvégente 1-2 órát jógáztam, sokat sétáltam, mást nem sportoltam. A rengeteg kajától+mozgástól tök sok energiám van, mégis szeretnék változtatni, mert már az egész napom semmi másról nem szól, csak edzek és eszem. Annyira unatkozom itthon, hogy az edzés nélkül hülyét kapnék, ráadásul ha nem edzem, folyamatosan éhes vagyok és vagy szenvedek az érzéstől vagy végigkajálom az egész napot. :/

Egyébként többnyire egészségesen eszem (zab, tk kenyér, zöldségkrémek, tofu, sok gyümölcs, sovány húsok) és 20 éves vagyok.

Kérlek, segítsetek!



2021. febr. 21. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Menj el dolgozni
2021. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Keress helyette magadnak valami hasznosabb függőséget!

Pl. nyelvtanulás, vagy egyéb kompetenciák elsajátítása...

2021. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Én is edzésfüggő voltam. Nekem egyszerűen megtiltották. Nagyon nehéz volt nélküle kibírni (amúgy itt is egy evészavar.)

Nagyon fontos, hogy kösd le magad mással! Mozdulj ki, találkozz emberekkel. Ne görcsölj a kaján. Olyat mozogj, ami nem ,,feladat" pl. tánc, séta. Ne kövess edzéstervet, hanem sűrítsd be napi 1-1,5 órába a teljes testet. Gondolj arra, hogy az izmoknak regenerálódni kell.

2021. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Majd abbamarad ha lesz megint munka és lesz mit csinálni. Addig meg az legyen a legnagyobb baj h ennyit edzel :)
2021. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!