Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyorsítja-e a kiégést, ha...

Gyorsítja-e a kiégést, ha inkompetens vagyok a jelenlegi munkahelyemen, és tudom, hogy nagyon nehezen találné újat is?

Figyelt kérdés
Értelem szerűen, ha az ember kiég, akkor váltani kell, de gyorsítja-e a kiégést, ha az ember azért marad még egy helyen, mert úgy érzi, hogy úgyse tudna váltani. Illetve normális-e, hogy egy kiégett embernek az önbizalma nulla. Hogyan lehet egy ilyen helyzetből talpraállni?

2021. febr. 26. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha inkompetens vagy, nem értesz hozzá, akkor minek vagy még ott. Mi motiválna. Miért nem akarod megtanulni egyébként? Miért nem rúgnak ki ha nem értesz hozzá?

Ha kiégtél a semmittevésben, hisz inkompetens vagy, akkor szedd össze magad, rázd magad gatyába, menj olyan helyre dolgozni, ahol kompetens tudsz lenni a dolgokban, oda menj, amihez értesz is, meg érdekel.

Én 8 év után se égtem ki, de legalább kompetenciám az van rendesen. :D

Az önbizalmad azért nulla, mert nem csinálsz semmi értelmeset. Válts melóhelyet, és végre lesz remélhetőleg motivációd, meg szerethető munkád. A kiégéshez szerintem idő (akár évek) kell, de inkompetensként már meg kellett volna válniuk tőled, szóval nem értem. Nekem ez elég ellentmondásosnak tűnik.

2021. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nonprofit szférában dolgozom így bele tud férni, hogy nem teljesítek jól. Egy 20 éve a pályán lévő ember helyére vettek fel, úgy, hogy nekem körülbelül nincs is tapasztalatom a szakmában. Olyan kebés pénzért, amit kapok nem találtak volna sokkal jobbat, főleg itt vidéken. A felévtelem után egy bizonyos szintre feljutottam, ami akkor sikerélménnyel töltött el. Viszont komoly hiányosságaim vannak, de nem tudok itt felnőni a feladathoz. Rendszergazda vagyok, de a webtől kezdve a Microsoft-os levelezésen át, a Linux szervereken keresztül az iktatási rendszerrel is kell foglalkoznom. Kontárkodom mindenben, de semmihez se értek, egy éve még reményteli voltam, hogy lesz ez még így se, mostanra látom, hogy ez mennyire lehetetlen küldetés. Ha előre tudom, hogy ez van biztos nem vállalom el. Mostanra, hogy átlátom, hogy mennyire nem látom át az egészet, és csak egyszerűbb dolgokba tudok belekontárkodni, teljesen elment a munkámtól a kedvem. Azért vagyok még itt, mert ez vidék, és a vírusnak, és a kevés hozzáértésemnek hála nem nagyon találnék kevésbé rossz melót. Irodai aktakukacnak elmehetnék, de most hatalmas verseny van az olyan pozíciókért. Gyártósorra neg végképp nem akarok menni.
2021. febr. 26. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsítja hát, hiszen nincs sikerélményed.
2021. febr. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a mai világot. Mindenki nyakkendőben akar dolgozni, fehér ingben pénzt keresni. Tudjátok, nagyon sok embert ismerek, aki imádja a munkáját, s ekképpen nem is munka a munka hanem jószerivel a hobbijával keresi a betevőt. Nem ment egyetemre, hanem szakmát tanult. Én a magam részéről majd' 50 évesen tapasztaltam meg, micsoda boldogságot okoz nekem a nyers fa érintése, illata. Dehogy mentem volna egyetemre, ha ezt fiatalon tudtam volna! Oké, így is boldog éveket hagytam magam mögött, amikor nyugdíjba mentem, de talán, ha ácsnak, vagy asztalosnak álltam volna,
2021. febr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!