Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy skrizofén?

Lehetséges hogy skrizofén?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Szóval van egy unokatesóm.. akivel elég messze lakunk egymástól így hát.. fél évente találkozok vele, 13 Éves.. és nagyon sokat beszélgetem vele.. és mesélt nekem 1 2 dolgot.. Kitalálta a nővérének hogy van 4 legjobb barátnője az iskolába... Akik Arabok/törökök.. és hát ez nem igaz mivel.. az iskolában az egész gyerek magyar.. és az unokatesóm anyukája is mondta hogy nem igaz,meg kitalál dolgokat... És nekem elmond mindent.. és ő mondta is nekem hogy tisztába van vele hogy ezek a dolgok amiket mond/csinál nem igaz, olyat is csinált hogy írogatott egy lánnyal fiú néven kamu profilfal.. és ő is mondta hogy 1 kis időre még ő is elhitte hogy létezik ez fiú.. nem leszbikus még mielőtt ez lenne.. de ő tisztába van vele hogy ő ír.. Szóval most nem tudom eldönteni hogy szimplán csak unalomból csinálja ezt vagy skrizofén.... helyesírási hibákèrt ne haragudjatok... és tudom hogy lehet kicsinyítsem skizofrén csak lehet hogy unatkozik.. nincs társasága és unalomból csinálja ezt.. mert amúgy egy tök normális lány.. kedves..vicces és úgy nincs vele más probléma.. a válaszokat előre is köszönöm
2021. febr. 27. 02:31
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem skizó,csak magányos.
2021. febr. 27. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi dologból még nem az következik, hogy skizo.

13 éves. Most fedez fel egy csomó dolgot, most nyit a világra.

Ilyen korban 1-2hét után is teljesen más dolog érdekli, talál egy új hobbit és elfelejti ezt a kitalálósdit, meg a kamu profilt.

Szerintem nincs vele komoly baj.

2021. febr. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm szépen a válaszokat, Hát sok olyan dolgot csinált amit egy normális gyerek szerintem nem csinál... például csinált több kamu fiókot/profilt.. amikből A barátnőinek írogatott.. persze fiú néven.. és amikor a barátnői meséltek neki erről a fiúról ,aki igazából az unokatesóm.. akkor úgy tett mint hogyha meg lenne lepődve meg minthogyha Nem is ő írt volna a barátnőivel, viszont ő bevallja hogy ez így nem normális, És tudja hogy amiket csinál azt ő csinálja.. vagy még személyiségzavar ra gondoltam... hogy így több személyisége van, vagy Őszintén szólva nem tudom, mert nem is nagyon értek ehhez..
2021. febr. 27. 16:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető, hogy inkább életvezetési nehézségei adódtak. Online órákon vesz részt, vagy iskolába jár a többiek közé "szocializálódni"?


Talán pszichológus segíthet rajta...

2021. márc. 1. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Mármint iskolapszichológus.


Esetleg még a családsegítő szolgálat szociális munkásait ajánlanám, de nekem nincsenek olyan túl jó tapasztalataim - inkább olyan közepesnek mondhatóak.


Magyar Máltai Szeretetszolgálat van a közeletekben? Szerintem az Ő terápiás üléseik a leginkább célravezetőek lehetnek...

2021. márc. 1. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én magyarországon lakkok, az unokatesóm meg angliába.. ezért találkozunk félévente.. igazából ezt a korona előtt is már csinálta.. hogy barátainak irkál.. de ö egy normális kislány és bevallja és tisztában van vele.. hogy amiket csinál nem normális.. én gondoltam arra is hogy nincs vele semmi gond, csak unatkozik.. vagy unatkozott.. És akkor ezért csinálja ezeket.. De ő bevallja.. és tudja hogy ez az egész nem normális.... eddig csak nekem mondta el.. náluk az online dolog nem így van legalábbis nekem úgy mesélték hogy úgy van,hogy kap házi feladatot, amit otthon meg kell csinálnia.. és rá 1,2hétre vissza kell menni az iskolába bevinni a házi feladatot.... már váltott sulit mert az előzőt utálta... Állítólag nem jött ki senkivel.... és ott kezdődtek ezek amiket csinál.. és én arra gondolok hogy semmi probléma nincs vele, csak nem volt akkoriban társasága.. nem tudott beszélni senkivel, velem is mostanában vette fel a kapcsolatot, azóta át lett íratva egy másik iskolába.. és amikor írtam.. hogy hazudott hogy a barátnői arabok/törökök... az még Magyarországon volt és körülbelül 3/4 éve történt ez az egész.. Mármint hogy kitalálta hogy a barátnői Törökök/Arabok.. és ugye kiköltöztek Angliába.. Ott kezdődött el ez az egész,mert hát ugye így gondolom nem volt úgy társasága.. És akkor ezért.. és Visszatérve arra hogy Korona előtt járt rendesen iskolába.. ott már tényleg lettek barátnői, minden osztálykiránduláson,amin tudott részt vett.. és Ugye jött a korona, iskolákat bezárták, nem nagyon járkált sehova.... és megint elkezdte ezt az egészet de hogyha társaságban van, és nincs "unalom"akkor eszébe sincs ilyeneket csinálni.. szóval lehet hogy tényleg csak unatkozik,és majd ki fogja nőni ezt az egészet.. Vagy lehet hogy tényleg van valami amivel már tényleg pszichológushoz kellene fordulni, és nem nagyon értek ehhez,tényleg viszont a válaszokat Köszönöm szépen..
2021. márc. 1. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem skizofrénia tünetei.
2021. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Családsegítők többségében nagyon rossz szakemberek vannak, nagyon le akarnak mindenkit húzni egy szint alá, őket kihagynám.
2021. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a 8-as válaszolónak! Ezt én is tapasztaltam nemegyszer már...
2021. márc. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán személyiségzavaros szegény.
2021. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!