Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában zavarban vagyok az...

Mostanában zavarban vagyok az emberek előtt és izzad a tenyerem, talpam ok nélkül. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Régebben (iskolás koromban) izgulós voltam. Ha izgultam pl felelés előtt vagy mikor ki kellett állni az osztály elé, akkor izgultam és verejtékeztem. Elmúlt kb 15 éves koromra. Sajnos (én sem tudom, hogy miért, és nagyon bánom!) kipróbáltam a Rivotril gyógyszert, napi szinten szedtem, mert ha kiment a hatása nem találtam meg az emberekkel a hangot, nem éreztem jól magamat. Nem szedem lassan fél éve a gyógyszert. Ja.. Közel 6 évig szedtem... 😱 Most, hogy számoltam az éveket kiakadtam, hogy ilyen sok.. Na.. És fél éve, hogy egyáltalán nem vettem be egy szemet sem. Régebben is mindig le akartam tenni, de nem éreztem jól magam. Igazából most sem. De nem akarok vele élni.. Pedig van itthon, de rá sem nézek. Ha nincs bennem gyógyszer, azt vettem észre, hogy ok nélkül (még ha egyedül is vagyok itthon), akkor is el kezd izzadni a talpam, a tenyerem. Alvással nincs probléma. Ha idegen emberrel beszélek, vagy éppen telefonon felhívok valakit, akit nem ismerek(pl ügyintézés) el kezdek előtte izgulni... Orbáncfű teát vagy ilyesmit kéne próbálnom?? Akik ismernek mondják, hogy kérjem szakember segítségét, nem szégyen. De nincs nekem erre időm, pénzem. Úgyis gyógyszert írna fel, amit pont, hogy nem szeretnék. Nem beszélve a mai helyzetről, hogy a korona miatt nem lehet csak úgy jönni - menni szakemberekhez, gondolom én. Tehát, szakember lenne az utolsó megoldás... Nem tudom mi tévő legyek, lehet ez a szociális fóbia.. Nem tudom.. :( de ez így nem élet...

2021. márc. 1. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell nőni. Tudatosítsd magadban, hogy a másik ember is hülye, éppen úgy idegenkedik, fél, tart tőled, mint Te őtőle, szóval nyugodj meg.
2021. márc. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kéne izgulnom és hogy én magamnak generálom a feszültséget mégsem megy, hogy egyszerűen csak "lesz..rjam"... Pedig mindig megfogadom, hogy na majd most.. Aztán újra előjön az érzés. Mindenki más olyan lazának tűnik mindig.. :( lehet a nem kevés önbizalom hiány is hozzátesz... Ki kell nőni? Mikor fogom kinőni? Már 25 éves vagyok :(
2021. márc. 2. 00:17
 3/3 kovacsattila1991 válasza:
100%
Szia. Sajnos a szorongás jeleit látom rajtad. Ha nagyon zavarnak a tünetek kezeltesd a problémát.
2021. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!