Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanaban rendszeresen rám...

Mostanaban rendszeresen rám szokott jönni valami indokolatlan félelem ok nélkül. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Rendszertelenül, de legtöbbször ha egyedul vagyok vagy ha sötét van. De volt már fényes nappal az iskolai vécében. Elfog egy ilyen iszonyatos félelem, akaratlanul összegörnyedek és eltakarom a fejemet és brutálisa felmegy a vernyomásom utana percekig nem látok es szedulok... lelkileg ezenkivul rendben vagyok, jól elvagyok mindenkivel. Nem tudom az okat, semmitől nem szoktam félni csak így hirtelen ok nélkül! Segitsetek.. naponta 6x szedek frontint de még így is sokszor előjön.. aludni is csak altatóval tudok mert rémálmaim vannak es hajnalban felriadok. Mi lehet ez?

2014. dec. 8. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy valamilyen pszichés problémád van, amit orvosolni kell minél hamarabb! Attól még, mert általában nem érzel különösebben félelmet, lehetsz stresszes a suli/munka miatt vagy a magánéletedben, vagy akármi. A mai világ hozza magával a stresszt is. Ezek valamelyest egy picit a pánikrohamokra emlékeztetnek, bár nem teljesen (aztán lehet, hogy Nálad így jönnek a "tünetei"). A lényeg az, hogy szerintem keress fel egy pszichológust (vagy pszichiátert ehhez), aki tud segíteni leküzdeni a gondokat (esetleg gyógyszeres kezeléssel is, ha más nem válik be)!
2014. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosan valamilyen lelki ok van a háttérben. A Frontin csak tüneti kezelés, és hosszútávon függőséget is okoz. Jó lenne pszichoterápiára járni, ahol a kiváltó okokat szüntetitek meg. Egy kineziológus is segíthet, főleg, ha tudatosan nem tudod megfogalmazni a kiváltó okot, a kineziológus ebben segíthet, és oldja is a traumát.


Ha rosszul vagy, felhívhatod az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes hívószámon. Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom, T-mobile számról.

2014. dec. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat most már kicsit javult a helyzet :)
2014. dec. 9. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
A túl sok nyugtató is okozhatja. Ha kiürül a szervezetedből, megvonásos tüneteket okozhat. Valami más megoldást keress!
2014. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, aktuális-e még a kérdés. Lehet, hogy nagyon furán fog hatni ez a válasz, de mennyi csokoládét eszel? A csoki fogyasztása, bár először boldogsághormonokat termel, de hosszú távon sokaknál okoz halálfélelmet és egyéb hasonló, szorongással kapcsolatos problémákat... Kövezzetek meg, de tényleg így van, érdemes elgondolkodni rajta...

Remélem, azóta megoldódott a problémád - ha esetleg mégsem, akkor szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnod, aki biztosan felismeri a problémát és segíthet Neked kezelni azt. Minden jót, egészséget kívánok Neked!

2016. jan. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!