Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan itt aki kábítószerfü...

Van olyan itt aki kábítószerfüggö? Mióta használod az adott szert? Hány évesen próbáltad ki először és érzel már negatív hatásokat a cucc miatt? Hogyan telnek a napjaid drogfüggőként? Mit szól a drogozásodhoz a környezeted? Le akarsz szokni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 08:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy van olyan aki a környezetetekben használja valamelyik szert?
2021. márc. 3. 08:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam

Igen érzem a negatív hatásait, agyilag, érzelmileg és az idegrendszeremet teljesen tönkrevágta

Mostmár ugyanúgy telnek a napjaim mint bármely másik embernek csak nincs családom, közeli barátaim

A környezetem nem foglalkozott vele mivel ők is csinálták, ha pedig a szülőkre gondolsz őket marhára nem érdekli

Már le szoktam róla, annyira nem nehéz mint az sok helyen előadják, inkább életmódot és környezetet váltottam, elköltöztem, új munkahelyet kerestem, edzés, egészséges táplálkozas, rendszeres éjszakai alvás, alkohollal sose volt gondom, évente 1x ha iszok, kávéból csak koffeinmentest fogyasztok

Ennek ellenére van a környezetemben olyan aki használ valamit, nagyon nehéz teljesen tiszta környezetet találni de nem befolyásol

28F, fű, speed, kokain 2 éve tiszta

2021. márc. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 15 voltam


Éreztem negatìv hatásokat. Álmatlanség, hangulatingadozás, depresszió, dühkitörések, hasmenés, egész testre kiterjedő remegés.


Az életem annyiból állt, hogy pénzszerzés, várakozás, telefonálgatás, majd kielégülés a cucctól. Majd ez minden nap újra.


A család 5 èvig nem tudta, vagy nem akarta tudni. Utána vittek kórházba, rehabra...


A megoldások hasonlók voltak mint az előzőnél. Kiszakadni a környezetből. Viszont nekem ennyi nem volt elég, mert 6-szor próbálkoztam mire sikerült. Mellé kellett egy pszichológus és egy alapìtványon keresztül kaptam segítséget


Nagyjából rendbe jött minden, de sok dolog nem múlt el nyomtalanul. Azt nem tudom, hogy a mentális betegségeimet a drog erősítette fel, de 3 évvel később a gyógyszert visszakellett hozni. Jelenleg bipoláris zavarom van. Lehet csak a cucctól kattantam be.


28L, fű, speed, gyógyszerek, egy ideig designer cuccok, gyengébb ópiátszármazékok, altatók.


5 éve tiszta

2021. márc. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14 évesen kezdtem el füvezni és 16 évesen a többi.


Igen, vannak negatív hatásai, hosszú és rövidtávon egyaránt. Ingerültség, türelmetlenség, motiváció elvesztése, lustaság, beszűkült tudatállapot, ami a mindennapi életviteli tevékenységeket illeti. Az agy biokémiájának teljes felborulása, ami kihat az élet számos területére. És mindenféle fiziológiai elváltozások egyaránt (pl: mensturációm gyakran elmaradt akár hónapokig is, májfájdalom, stb.) Nálam ezen kívül felszínre jött a szorongás, hipochondira, néha szociális fóbiák, de ez ritka és szerintem, ha nem anyagoztam volna, ezek "lappangva maradnak". A tiszta időszakokban ezek egyáltalán nincsenek olyan élesen jelen, mint amikor hosszú időn keresztül állandó szerhasználó voltam.


A családom végig tudott róla, támogatóan álltak hozzám, ami sokat segített abba, hogy 9 év után msot már azt mondhatom, hogy a rendszeres használatot felváltotta a rekreációs használat. Emellett valóban a környezet és a társaság elhagyása egy fontos és befolyásoló tényező. Sokkal többet vagyok inkább a családommal, minthogy eljárkáljak ide-oda széthullani vagy bulizni. Offoltam a facebookot is. Sportolok és egészségesen próbálok táplálkozni. Új hobbit kerestem.


Régen napi szinten füveztem évekig, de már vagy 3 éve egyáltalán nem szívok, mert szorongok tőle. Emellett tizenéves korom végén gyakori volt az extasy használata, egyébként nekem a speed volt az, amire a leginkább rákattantam, aránylag sok időre. Sokat tanultam vele az egyetemen, csak aztán rajtamaradtam sajnos a vizsgaidőszakon kívül is és a midnennapi élet részévé vált, és nagyon leépült tőle a szervezetem. Agyilag egyáltalán nem, de a bőrömet brutálisan tönkrevágta. Mint egy brooklyni krekkes... konkrétan rohadt a bőröm. Ezen kívül pedig a hallucinogének fogyasztása volt még jellemző. Néha a mai napig előfordul olykor.


Egyébként emellett az életforma mellett végig dolgoztam, és most írom a szakdolgozatom utolsó sorait. A társasági körömben nem csak narkósok voltak, de főleg azok és még az anyagosok is támogatnak a leszokásban, az elvonulásomban. Segítenek, akárcsak azzal is, hogy nem zaklatnak...


26.L.

2021. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!