Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz ez, hogy az aspergeresek,...

Igaz ez, hogy az aspergeresek, jól funkcionáló autisták is kisebb térfogatú aggyal és/vagy kevesebb neuronnal rendelkeznek?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem xDDDD
2021. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevesebb, hanem több neuronjuk van összességben az autistáknak, illetve több is közöttük a kapcsolat. Egy jól funkcionálónak kevesebb van, mint egy rosszul funkcionálónak, és több, mint egy neurotipikusnak.
2021. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érdekes, jó tudni, de akkor miért írnak az interneten olyanokat az angol nyelvű kutatások, hogy mennyi agyterületük kisebb az átlagos emberekénél, meg hogy 20 éves kor után agyzsugorodáson mennek keresztül
2021. márc. 4. 19:11
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem tudsz angolul.
2021. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy így van, csak érdekel az oka ennek
2021. márc. 4. 19:38
 6/9 anonim ***** válasza:

Én elég sokat olvastam a témában, tudományos cikkek "kivonatát" is, amelyek megjelentek tudományos/tech oldalakon, de ezzel még nem találkoztam. Lehivatkoznád?

(fMRI, és módosított PET CT eszközökkel kutatják az autisták agyát, vannak kimutatható eltérések a működésben, hasonlóságot mutat az ADHD-sok agyához - még az autisták, és az aspergeresek között is van eltérés).

2021. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Dehogy.
2021. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolhatsz kérdező, az az álláspont, hogy bizonyos "tükörneuronok" hiányoznak az Aspergereseknél, ezért nem tudnak együttérezni másokkal. De persze ez is kérdéses.

Egyébként Aspergeres vagyok, voltam MRI-n migrén miatt, és a neurológusom oda meg vissza volt a tökéletes agyamtól. Tehát semmiféle szervi elváltozás nem látszik rajta kívülről, teljesen átlagosan néz ki egy sima képalkotó vizsgálaton.

Ja és elmúltam 20, az agyam köszöni, még mindig nem ment össze.

2021. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A skizofrénia az, ahol fogy az agyszövet, és folyadékkal teli agykamrák növekszenek az agyállományban.
2021. jún. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!