Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki mit gondol a Covid és az...

Ki mit gondol a Covid és az öngyilkosság kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Több helyen történtek esetek a vírushelyzet alatt.

Hozzánk mikor ér el két Covid hullám közt egy szuicid hullám?



2021. márc. 6. 00:03
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Bunkón fogok hangzani, de legalább megszabadulunk a gyengébb emberektől. Csak az öli meg magát, aki alapból hajlamos rá.
2021. márc. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jobb szerettem volna ha inkább a Nirvana énekese marad életben mint te :) Bocsi :) Biztos jó fej vagy de én őt választottam volna, ezért is szívesen segítek a környezetemben is olyanoknak akik ilyenen gondolkodnak mert általában jó fejek és hiányoznának nekem.
2021. márc. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

2

Még szerencse, hogy a természet mindezt eldönti helyetted.

2021. márc. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Aki gyerek aggyal gondolkodik, önző, és képtelen társadalmi felelősséget vállalni, az csinálja csak, engem nem hat meg.

Intelligens ember simán elfogadja hogy most ez van, ilyen időket élünk, mindent be kell tartani egymás érdekében, és akkor hamarabb kimászunk belőle. Tudom, egyeseknek akkora az egója hogy személyes támadásnak veszik a vírushelyzetet, mintha az egész azért lenne, hogy ŐKET befolyásolja, hogy az Ő életüket hátráltassa. Kicsit sokat gondolnak magukról. Szerintem hulljon a férgese.

Az ilyenek mit gondolnak, pl a világháborúk alatt mi volt? Még mindig luxuskörülmények között élünk azokhoz képest akik akkor voltak fiatalok, vagy igazából akárhány évesek. Senki nem volt ennyire hisztis, ennyire egomán, ennyire önző, mindenki tette a dolgát nap mint nap, felfogták hogy most ilyen időket élnek, és végigcsinálták zokszó nélkül, majd amikor eljött az ideje, folytatták az azelőtti életüket. Már ami maradt belőle.

2021. márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

3. Én a természet része vagyok :) Úgyhogy akit érdemesnek tartok rá és segítek neki az sokszor ennek hatására életben maradhat, akinek meg nem bírom a gondolatmenetét annak keresztbeteszek hadd szokja :) Bocsi :)

Üdv: a természet

2021. márc. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Üzenem itt sok nagyon okos embernek, hogy ez nagyon is létező és komoly probléma. El se tudjátok képzelni, de tényleg vannak olyan magányos emberek akiknek a munkahelyük jelenti az életük értelmét. Az élteti őket, hogy van hova bemenni, van értelme az életüknek ilyesmik. Nem mondhatod, hogy haszontalanok, mert a munkájukat becsületesen és átlagon felül elvégzik. Szakmailag a toppon vannak. Mégis úgy hozta az élet, hogy nincs párjuk, akár férj akár feleség.
2021. márc. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Valóban sokan foglalkoznak a COVID helyzet pszichés hatásaival. Én ugyan nem vagyok egy depresszív ember, de bevallom, még engem is megvisel a helyzet. Beszélhetünk most itt háborúkról, mi volt akkor, mi van most, de felesleges, mert a két helyzet össze sem vethető egymással. A mai társadalom számára ez igen is nagy próblémákat tud jelenteni. A gyerekeket semmi nem motiválja a tanulásra, a fiatalok nem élnek rendes szociális életet, máshol párokat, családokat szakít ketté, volt, hogy hónapokig én sem láthattam a párom. De ami a legrosszabb, számos ember veszíti el a

hozzátartozóit.

Ez egy konstans, tudat alatti stresszhelyzetet teremt meg, hogy sehova nem mehetsz, nem teheted amit szeretnél, érzed a helyzet feszültségét minkenkin, van aki teljesen elesik a bevételétől, stb.

Az öngyilkosságról pedig annyit, hogy sajnos bármikor eshet valaki annyira mélynek tűnő helyzetbe egyedül, hogy hatalmába keríti a gondolat. Lett már öngyilkos sajnos nem egy intelligens, okos ember.. De erre külön nem szeretnék kitérni, ha úgy is gondoljuk, hogy ez az összefüggés kissé "túlzás" lehet az mindenképp igaz, hogy a mentális egészségnek rosszat tesz, főleg azoknál, akiknél alapból jelen volt szorongás/depresszió/pánikbetegség..

2021. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem a covid, hanem az idióta diktatórikus lezárások miatt nőtt az öngyilkosok száma.
2021. máj. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!