Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongás valóban okozhat...

A szorongás valóban okozhat irreális gondolatokat?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy okozhat. Túlgondolsz mindent, mint a sarokbaszorított vad.
2021. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás maga irreális gondolat.
2021. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szorongásnak pont a lényege, hogy nincs tárgya, tehát bőven lehet irreális.

Mi most vettünk új házat, jó állapotú, 10 éves, és egyik nap azon szorongtam egy órát, hogy lejt és elfog süllyedni a ház. Akkor nyugodtam csak meg, mikor letettem egy labdát és nem gurult semerre. Ilyen ez.

2021. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egen
2021. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem olyasmi van néha, hogy félek a hallucinációtól. S előfordul olyan gondolat, hogy mi van, ha halkucinálok? : D
2021. márc. 9. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj, maga a szorongás irracionális, és sokszor az ember tudatában is van, mégsem tud ellene igazán tenni.
2021. márc. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xx.Be.Happy.xx válasza:
100%

igen. nekem most januártól az az elég irracionális gondolatom van, főleg ha kisszemű (rizs, kukorica), esetleg hosszabb dolgokat (sajt, salátát is ide sorolnám) eszek, hogy véletlenül belélegzem. nagyon sokszor abba is hagyom emiatt az evést, elmegy az étvágyam, hasonlók. lépcsőkön amiatt félek lemenni (lemegyek!! csak mindig eszembe jut és jaj), merthogy biztos kifordul a bokám. vannak még ilyenek, de ezek jutottak hirtelen eszembe, amik úgymond visszatérőek.


nemrég lett kijelentve hivatalosan is, hogy ez van, sajnos a járványügyi helyzet miatt nem fogadnak sehol új betegeket, mert mostanában elég kellemetlenül érzem magam emiatt (is).


hirtelen nem tudom, miért írtam le ennyi mindent, de csak azt akartam demonstrálni, hogy ja igen, lehetnek fura gondolatok !!

2021. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!