Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzzem le a mentális...

Hogyan győzzem le a mentális betegségemet amíg nem jutok el pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Van valami "otthoni praktika" erre? Depresszió, idegbetegség, álmatlanság, állandó stressz, fejfájás, szörnyű gondolatok mások bántásáról vagy önmagam bántásáról.... Hogyan lehetne kihúzni ép ésszel amíg nem jutok el a pszichológushoz (pénzügyi problémák miatt)?
2021. márc. 9. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok önsegítő és ingyenes tartalom érhető el a neten - blogok, podcastek, youtube videók. Sőt támogató csoportok is pl facebookon. Ha ilyenekkel foglalkozol akár napi 10 percet és elkezded alkalmazni az olvasott praktikákat, már sokat segíthet.

Állíts fel magadnak egy napirendet, kelj minél korábban, egyél tápláló ételeket és ne junk foodot, foglald el magad különböző tevékenységekkel, sportolj. Tedd rendbe és gondozd a tested - ez rengeteget segít.

Nekem az esti és reggeli rutinomban is van relaxáció, self-care tevékenységek. Ébredés után egy óráig, lefekvés előtt egy órával már nem nyúlok a telefonomhoz, nem nézek semmilyen képernyőt. Olvasok, vagy naplót írok. (Nem olyan naplót írok, aminek lenne bármi értelme, csak van egy füzetem, amibe leírom a gondolatokat, amiktől zsong a fejem, az érzéseimet és ha így kiürítem magam, sokszor jobban leszek.)

2021. márc. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elobb menj pszichologushoz amig nem gyozod le a mentalis betegsegedet.


Ez az ut sokkal eredmenyezobb.

2021. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok akkor adj hozzá pénzt...
2021. márc. 10. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja bocsi azt nem olvastam..


TB-leg van tamogatasod? Probalkozhatsz TB-s pszichologusokkal, bar igaz en is azt akartam de ok tomve vannak mindig... de egy probat meger.


Esetleg ki lehet probalni az orbancfu-t (hatoanyagok: hyperforin, hypericin). Ebbol lehet teat csinalni, ez egy SNDRI (Serotonin-norepinephrine-dopamine) visszavetel gatlo. Az SNDRI-k ugy mukodnek, hogy gatoljak az idegsejteknel a neurotranszmitterek (az a harom amit elobb irtam) visszavetelet, igy a synapse-ban (a ket idegsejt kozott) maradnak egy hosszabb-rovidebb ideig igy fejtik ki a hatasukat.


Tea boltokban lehet kapni, mindennap igyal meg belole egy eloirt mennyiseget mondjuk 1 honapig.


Figyeld milyen valtozasok vannak.


Ez szerintem meger egy probat es ez bizonyitva is van!


[link]

2021. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 10. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!