Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton itthon lenni és semmi...

Folyton itthon lenni és semmi társasági életet nem élni, okozhat mentális retardációt?

Figyelt kérdés
Már a vírus előtt is leginkább így éltem. Sose volt társasági életem mint másoknak. Se barátnő se semmi. Leginkább az egész életem itthon éltem, kivéve ha bármi dolgom volt. De a lényeg nem szórakoztam semmit úgy mint mások. Azt vettem észre nem tudok tanulni, koncentrálni sem már. Most a kresz könyvet tanulmányozom de nehezemre esik. Mintha fogyatékos lennék vagy nem tudom. Nagy nehezen ha meg is tanulok valami elfelejtem könnyen. Szerintetek ez az élet mód lenne az oka? Egész életemben így éltem. Nincs rendes munkám se ott se nagyon megy a koncentrálás. Könnyen el rontok bármit. 28F

#zöldség #mentális #Retardációt
2021. márc. 9. 13:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg ugyse nem is megyek egyedül se kikapcsolódni sehova. Főleg hogy vezetni se tudok. Nem városban vagyok sajna.
2021. márc. 9. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem okozott semmiféle retardációt. A kognitív képességeidet karban kell tartani, edzeni kell őket.
2021. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Okozhat, persze.

Konkrétan engem is naponta kerülget már a sírás, annyira elbutultam attól, hogy semmit nem tudok mostanában csinálni, csak itthon verni a phaszom.


Egyetemista vagy, de egyszerűen nem tudok tanulni, ez a félévem totál káosz.


Ez nem lustaság, előző félévben végig marha sokat és jól tanultam, ösztöndíjat is kapok stb de egyszerűen most megzuhantam és nem látok kiutat.

2021. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Inkább a sport hianya és az állandó netezés okoz koncentrációs zavart nálad
2021. márc. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Már tiniként észrevettem magamon, hogy ha napokig-hetekig nem megyek emberek közé (mondjuk nyári szünet alatt vagy őszi-téli szünet alatti begubózás folytán), akkor nehezebb megszólalni, normálisan működni emberek között, nem jól reagálok, lelassulok. Nem egészséges ez az állapot, ráadásul depresszív is.

(Akkor még szó sem volt napi 8-16 óra netezésről, 1-2 órának is örültünk. Szóval csak az izoláltságot látom mögötte.)

Most felnőttként kezd visszajönni egy kicsit ez a dolog a lezárások és az állandó home office miatti elszigeteltség hatására.

2021. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a jelenseg hogy otthon vagy nem hinnem hogy okozhat.


Attol fugg hogy eled meg az egyedulletet.


Ha tetszik es nem zavar akkor nem hiszem hogy gondod lenne


Viszont ha emiatt szorongsz, depresszios leszel akkor elegge elkepzelheto.

2021. márc. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!