Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire gyakori az, hogy egy...

Mennyire gyakori az, hogy egy autista gyereket nevelő szülő meghal sok stressz miatt vagy elveszíti annyira a fejét, hogy olyant tesz az autista gyerekkel, amiért börtönbe kerülhet, mert az öntörvényű meg erőszakos és emiatt nehéz vele?

Figyelt kérdés

2021. márc. 9. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Semennyire, ha a szülö nem pszichikai eset!
2021. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon nehéz az ilyenekkel együtt élni. Nekem a báttyám skizofrén, a szüleim teljesen rámentek, főleg az apám. Ezt csak az tudja, aki átélni, kívülről könnyű ítélkezni.


Nem tudom mennyire normális, de az évek alatt annyi elfojtott feszültség gyűlt fel bennem, hogy egyszer kétszer eltűntettem volna a testvéremet. Egyszerűen nem bírtam nézni a szenvedését, és azt sem, amit velünk tett ez a betegség. Utána persze kitisztul a fejem, és megyek megölelgetni a tesómat, de vannak nagyon durva rohamai. (Káromkodik, tör-zùz, ütögeti magát stb). Rendszeresen járatjuk orvoshoz, már a sokadikhoz, de olyan ez, mint sz*rnak a pofon. Semmi látványos eredmény.

A másik káros ördögi gondolatom, az öngyilkosság. Szépen "csendben" eltűnni innen. De a kötelesség és az életösztön egyenlőre nyerésre áll.

2021. márc. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%
Ezért a fejlettebb országokban a családtagoknak pszichológiai segítség jár - külön fizetés nélkül -, hogy megtanuljanak bánni a helyzettel, illetve arra is adnak ötleteket, tippeket, hogy bánjanak a problémás családtaggal, hogy a lehetö legkevesebb konfliktus legyen.
2021. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!