Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vírus helyzet miatti kiégés,...

Vírus helyzet miatti kiégés, más is van így?

Figyelt kérdés

Tavaly április óta nincs állandó, normális munkám. Vendéglátásban dolgoztam, majd jött a vírus...Kis városban lakom, legtöbb helyen ismerős, rokon a nyerő ha munkaerő kell... Sok helyre jelentkeztem, ha szerencsém volt napi bejelentésre tudtam menni. Próbáltam itthon elfoglaltságot találni (panellakásban) de beleuntam. Nyáron sokat jártam strandra, kirándulni a párommal, de most nincs rá igazán pénz :( Ő fodrászként dolgozik, de most nekik is be kellett zárni. Rosszul érint, hogy nem tudok beszállni a kasszába, hiába mondja Párom, hogy majd "bepótoljuk". A munkaügyi központ nem segít, e-mailt nem küldenek ha van valami munka, telefonon ha sikerül elérni mindig azt mondják nincs nekem való.

Sokat veszekszünk Párommal, legtöbbször én kezdem, nem szándékosan, de kezdek bekattani, hogy nincs munkám, egész nap itthon vagyok, takarítok, főzök, boltba megyek... Ami nem is lenne gond nekem szívesen megcsinálom, de kezdem unni. Szeretkezni sincs sokszor hangulatom, amiből újabb viták születnek.

Valahogy kötelességemnek tekintem, hogy jobbá tegyem az életünket, anyagi biztonságot adjak. Amit most nem tudok.

Kicsivel több, mint 3 éve élünk együtt.

Én F/32 Ő N/28



2021. márc. 10. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Sem a vírushelyzetre, se a gazdasági válságra nem vagy hatással. Ha megfeszülsz, akkor se! Egyedüli, ami változtatni tudsz, a hozzáállásod, a gondolkodásod. Hogy az utadat keresztező vascsőre korlátként tekintesz-e, vagy kapaszkodóként.

>Rosszul érint, hogy nem tudok beszállni a kasszába, hiába mondja Párom, hogy majd "bepótoljuk".<

Igen, jól mondja a párod, ezt be lehet pótolni. Az egyedüli, ami viszont sohasem pótolható be, az elvesztegetett idő. Nem tudsz vele mit kezdeni? Hívd e a szüleidet! Hidd el, nem élnek örökké, és hamarosan sajnálni fogod, hogy felnőttként oly kevés időt töltöttél velük. Vagy tanulj valamit! Mondjuk egy nyelvet. Csak a hülyék tudnak mindent, nekünk, többieknek holtunkig tanulnunk kell. Mozogj! Vállalj valami karitatív munkát.Hidd el, eszméletlenül jól tud esni a lelkednek, hogy amikor magad se vagy rendben, akkor is van időd másokon segíteni.

2021. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Nyáron sokat jártam strandra, kirándulni a párommal, de most nincs rá igazán pénz :("


Erre az amcsiknak volt egy jó szlogenjük, "save money, and money will save you" és ez most a vírusos időszakra tökéletesen ráillett.


Bár már hónapok teltek el a kérdésed kiírása óta, ebben az időszakban Én inkább csak spórolnék és semmi olyan dologba nem kezdenék bele, ami a vésztartalékaimat is bevonja.

2021. nov. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EVA800 ***** válasza:
Igen
2021. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!