Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a vèlemènyetek arról,ha...

Mi a vèlemènyetek arról,ha valaki nem kezelteti a pszihiátriai betegsègèt??

Figyelt kérdés

Sajnos ismerek olyan embereket,akiken látszik,hogy valami gondja van,de nem kezelteti.Már nem szólok hozzájuk.Állítja neki nincs szüksège ilyesmire,de közben más embereket hibáztat,mert nem úgy alakul az èlete,ahogy kell.Minden apróságon felkapja a vizet.Hibáztatja a párját,meg a családját,ès nem hajlandó semmilyen munkát elfogadni.Kötekszik,ès könnyű vele összeveszni.

Èn bipoláris zavaros hölgy vagyok,ès kezeltetem magam.Nem borítom ki a környezetem,ès szeret a párom.



2021. márc. 11. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert meguntam a gyógyszerkísérleteket és a tengernyi mellékhatást. Inkább elmentem pszichológushoz, de soha többé nem fogok bevenni egy gyógyszernek csúfolt förmedvényt sem, amitől csak úgy érzi magát az ember, mintha kétszer hülyébb lenne.
2021. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Semmi véleményem nincs róluk, az ő bajuk ha inkább szenvednek és dagonyáznak a saját nyomorukban, ahelyett hogy a gyógyulást választanák 🤷‍♀️

A saját életüket hátráltatják, nem az enyémet.

2021. márc. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Te most azt várod tőlünk, hogy szidjuk őket, és ezzel együtt dicsérjünk téged? Mért szidnánk olyat, akiről semmit nem tudunk? Azért nem kezelteti magát, mert ő nem érzékeli, hogy ez szükséges lenne.
2021. márc. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem azèrt kèrdeztem,hogy engem dicsèrjen bárki is.
2021. márc. 11. 17:19
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Talán nem telik rá....ez még kiindulásnak is jó hogy miért lett ilyen..
2021. márc. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
akinek nincs betegségtudata az nem fog elmenni gyógykezeltetnie magát.. ehhez vagy teljesen le kell robbannia, vagy vmi nagy elhatározásnak kell lennie az életében. addig meg romlik az állapota, ez itt 2021 Magyarország, minden 4.embernek van vmi baja. sajnos sok stigmával jár, ha valakinek lelki egészsége leromlott-betegsége van-szerintem sokan, főleg az idősebb korosztály ezt simán letudja, h megbolondult az ilyen stb. nem értik ezt, mi válthatja ki az emberből a lelki bajt, pszichológusok, pszichiáterek le vannak terhelve sajnos. amúgy meg kell az embernek egy élni akarása, gyógyulni akarása, ezt erőltetni senkire nem lehet, ez van vagy nincs.
2021. márc. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Èn is olyan esetekre gondoltam,mikor valaki ilyen okok miatt inzultálja a másikat,mert a másikat teszi mindig felelőssè.
2021. márc. 11. 18:53
 8/15 anonim ***** válasza:
14%
Aki nem kér segítséget, azzal nem lehet mit csinálni. Az viszont felháborító, hogy a környezetét tönkreteheti, mert ő beteg. Én is az vagyok, de együttműködő vagyok mind pszichoterápiát, mind gyógyszeres terápiát illetően.
2021. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki saját magáért felel. Amíg nem ön-és közveszélyes az illető, addig nem kötelessége kezeltetni magát, ha nem akarja.

Ha meg már kényszergyógykezelni kell valakit, akkor valószínűleg nincs olyan jó állapotban, hogy önszántából be tudjon menni a pszichiátriára.

Nekem is vannak mentális problémáim, de én sem szedek gyógyszert, mert még így is jobban érzem magam.

Nincs értelme ítélkezni bárki felett is, hiszen senki sem tudhatja pontosan felmérni a másik helyzetét, igazság pedig nincs ezen a világon, mert minden megkérdőjelezhető.

2021. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Olya helyzetekre gondoltam,mint a 8-as.
2021. márc. 13. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!