Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek mosolyogni, lehet...

Félek mosolyogni, lehet hatással rá, hogy emiatt nevetett rajtam a fél osztály?

Figyelt kérdés
Egyik sulimban mikor voltunk kirándulni megnézni kiállítást akkor csináltunk közös osztály képet és utána hallom, hogy a fél osztály (a rosszabb banda) mind elkezdett hangosan nevetni, akkor persze nem értettem miért de később mondták páran akik jók voltak, hogy rajtam nevetnek, hogy milyen hülyén mosolygok, nagyon röhejes és ferde kicsit a szám ezért tényleg néha hülyén mosolygok. Akkor megint elszégyenültem, mert a fél osztály rajtam nevetett, korábban is értek ilyenek de ez jobban megütött meg láttam, hogy a tanár is kicsit elmosolyodott rajta. Mikor mentünk visszafelé akkor is folyton azt mesélték és emiatt nagyon úgy érzem kihatott rám. Utána azért jobb sulit fogtam ki de bármikor volt ott fotózás, egyén fotózás akkor mindig paráztam, hogy nehogy nevessenek vagy megint hülyén mosolygok. Megnéztem mindig és sosem tetszett persze akkor mondtam hogy jó hogy ne húzzuk az időt pedig előtte nem volt vele bajom. Azóta meg bármikor csinálok magamról egy képet sosem tetszik és mindig a mosolyt figyelem, mert csinálok néha 20 képet és egyiken tetszik csak a mosolyom. Viszont van, hogy barátokkal csinálok akkor viszont nincs semmi gond de néha van. Azóta nagyon sőt aligha mosolyogtam szerintem, épphogy csak halványan szinte. Lehet erre hatással ez a hogy mondjam szekálás? Lehet ezen javítani, hogy ne féljek mosolyogni? Néha ha van tényleg okom mosolyogni akkor is csak gyorsan mosolygok mert nem akarom hogy megint nevessenek rajtam. Régi sulimban ezek előtt is volt erre példa, mint ott is csak halványan elmosolyodtam néha és ezt a tanár is megjegyezte mert szerinte aranyos de ez nem volt hatással rám mint ez. 23L

2021. márc. 12. 19:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Semmi válasz? :(
2021. márc. 13. 17:51
 2/6 anonim ***** válasza:
Azonkívül nem nagyon tudsz semmit tenni, hogy még azért is a képükbe mosolyogsz az embereknek. Arról, hogy milyen a szád, nem tehetsz. Nehogy már az egyik legértékesebb dologtól vegyék el a kedved a rosszak. Elárulom, nekem pl. sokáig rosszul áltak a fogaim, de az a fele soha nem érdekelt, hogy mit gondolnak rólam, ha mosolygok. Sokszor önkéntelenül is mosolyogtam. Ha bárki belekötött volna, akkor azt mondhattam volna neki, ha ennyire vicces, adhat pénzt fogorvosra. (Nyugi, azért tudom mennyire fontos a fogak épsége, azóta rendben vannak). De egy másik példa a fotókról. Van hogy a képeken tökbandzsán nézek, pedig egyébként a szemeimnek semmi baja. Egyszer egy ilyen képem volt benne egy videóban, amit egy egész iskola előtt levetítettek. Nyilván volt egy röhögő tömeg köztük, erre én is elmosolyodtam, hadd lássák, hogy egyáltalán nem bosszant. A lényeg, hogy még azért is csináld, hadd pukkanjanak meg mások a méregtől, akiknek nem tetszik.
2021. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

2.köszii

tudom csak nagyon komplexusom van emiatt már haez a jó szó rá.

valamiért mindig szégyeltem mosolyogni emiatt főleg meg picit ferde a szám épphogy a saroknál de nem vészesen.

2021. márc. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt sosem kell szégyellned. Biztos van olyan dolog, amiért őket is ki lehetne nevetni. Nem feltétlenül a külsejük miatt, hanem az életük miatt. Nem azt mondom, hogy ez a megoldás, de gondolj arra, hogy amíg lehet, te csak emiatt nem mersz mosolyogni, addig a másiknak soha nem lesz igazán boldog és egészséges élete, mert eladta magát a hamis dicséretekért.
2021. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
végülis korábban a másik sulimban osztályfőnökökm is tett megjegyzést rá de pont fordítottja volt mondta hogy nézd hogy mosolyog tök cuki még a másiknak is mutatott hogy figyeld már de ott is csak hogy mondjam rövideket mosolyogtam így elmosolyodtam azt ennyi de ott durva volt azért..
2021. márc. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5.kérdező voltam bocsi csak másik fiókból :D
2021. márc. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!