Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék talán?

Skizofrén lennék talán?

Figyelt kérdés

Tettem fel egy bolondos kérdést és nagyon élveztem ahogy össze vissza írogatok és bolondnak tettetem magam.

Ilyenkor állandóan mosolygok és a gépelésem is borzalom.

Meg állandaón mindent kétszer csinálok, szimmetrikusan ismételek dollgokat, ha az egyik kezemmel csinálok valamit akkor a másikkal is muszáj, ha az egyik oldalon igazítom meg a hajam akkor a másikon is megtesztem, szobámban minden falat megtapintok 4x is, állandóan kezet mosok mert még szopom az ujjam és nem akarom hogy bármi mérgező vagy undorító lötty rá menjen, 4x nézek a szobámban jobbra meg balra, utcán is állandóan hátra nézek és még sok ilyet csinálok.

Iszonyatosan rettegek, hogy büdös vagyok mert iskolában emiatt is piszkáltak de azt talán csak kitalálták és nem is voltam büdös mert utána más suliban nem volt ilyen de állandaóan ezen parázok.

Állandóan leszbikus szex jeleneteket képzelek el kedvenc sorozat szereplőimmel vagy kitalált alakjaimmal.

Mindennap egy képzeletbeli világot képzelek magamnak ami sokkal érdekesebb mind ez és ott máshogy nézek kis, más a nevem és a számarázsom és sok barátom van meg egy leszbikus partnerem is és mindennap elképzelem ezeket.

Félek az emberektől, hogy ijesztően néznek rám és vagy a szagom miatt vagy magam miatt hogy nem kéne hogy ott legyek.

Milyen bajom lehet ezek miatt?

Skizofrén lennék vagy valami összetettebb?

Nagyon szorongok is és nehezen megyek közösségbe.

Minden félelmem kivetül mostanában álmaimban.

Mint félelem a zárt helyektől pedig nem vagyok klausztrofóbiás, félelem a szégyenérzettől, kiközösítéstől meg mindentől.

Mi van velem?

23L

bocsi a hibákért.:(



2021. márc. 14. 07:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg néha olyan gondolat van a fejemben mikor ezeket a dolgokat teszem hogy ha nem teszted meg meghalsz vagy ő hal meg mostantól rossz dolgok fognak jönni de nem tényleges hang hanem mint az a hang amivel épp most olvasod ezt is magadban
2021. márc. 14. 07:21
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem többféle mentális problémád van, én ezek közül egyet tudtam a leírás alapján biztosra azonosítani, az az OCD. A kényszeresség, a falak tapizása, a szimmetrikus ismételgetések, és azok a gondolatok hogy ha valamit nem csinálsz akkor valaki meghal.

Biztosat szakember tudna mondani, és megfelelő terápiával tudna segíteni hogy könnyebb legyen az életed.

2021. márc. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

többféle mentális probléma létezhet?

mármint hogy nem csak 1 van az embernek általában?

OCD-rőlmár hallottam de lehet az is.

szakemberhez menni fogok csak addig gondoltam kutatok kicsit válaszok után.

2021. márc. 14. 07:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp fordulj szakemberhez, beszélj a szüleiddel! Mi itt csak találgatni tudunk, biztosat mondani nemigen.

Sok sikert a gyógyuláshoz!

2021. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

köszi mindenképp megyek csak hátha van aki aki talán felismeri ezeket mint az elsőnél az ocd talán?

jobb előre utána nézni :)

néha már izgalmasabb az a képzelt világ amit képzelek mint a való élet

2021. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5.bocsi másik fiókból írtam :(
2021. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező vagyok ismét csak töröltem az előző fiókomat.

milyen szakember való ehhez?

kihez menjek majd és hogy kezdjem el neki mondani ezeket?

olyan kínos.

2021. márc. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, egy embernek lehet egyszerre több mentális problémája. Voltam én már egyszerre szociális fóbiás és depressziós is.

Először pszichológushoz menj, ő elbeszélget veled, és felméri hogy elég-e a pszichoterápia, vagy tovább kell menned pszichiáterhez.

2021. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A skizofréniánál "összetettebb" betegség nem kell, de ha az lennél, akkor nem tudnál róla. Neked valamilyen kényszeres betegséged van, ezt talán tudja kezelni pszichológus is.
2021. márc. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!