Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén lennék?

Skizofrén lennék?

Figyelt kérdés
Hangokat hallok a fejemben, de nem én vagyok, nem csak átgondolom a dolgokat, hanem más hanggal, más személyiséggel rendelkeznek. Több van. Aki én vagyok már kezd gyengülni, már nem bírja sokáig, én csak véget akarok vetni ennek az egész szenvedésnek. Az egyik nagyon arrogáns, mindenkinek beszól, őt még úgyahogy bírom türtőztetni, van egy másik aki néha beleszol, de nagyon ritkán, hogy ezt nem kéne, ezt ne csináljam, igaza van, de egyszerűen már beleőrülök, nem tudom nem azt csinálni amit mond A Hang. A leghosszabb ő. Szörnyűségekre vesz rá, hogy valakivel, akit mindennél jobban szeretek úgy viselkedjek mint egy utolsó senkivel, hogy lopjak, hazudnak, ne tanuljak, mert minek azt és még folytathatnám. Az elején még ellen tudtam állni, de mostmár akaratosan mondja, és ha nem csinálom meg amit követel akkor itthon mindig bántom magam, mert ezt mondja. Én tudom hogy nem helyes, mégis úgy érzem, hogy muszáj megtennem, de miközben cselekedek belül legszívesebben leszúrnám magam, abbahagynám amit csinálok, az egész életemet eldobnám. Már nagyon el vagyok keseredve, legszívesebben kimennék a konyhába, fognám a legnagyobb kést és mindent itt hagynék magam mögött, de egy halvány hang mégis azt mondja hogy ne tegyem, hogy mondjam el ezt valakinek, de képtelen vagyok. Nem akarom senkinek elmondani, mert akkor ez a kevés ember is elhagyna, a családom se szeretne tovább úgy érzem.
2020. jan. 22. 07:13
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ma egészen délután háromig nem lesz itthon senki, a szüleim dolgoznak, nővérem iskolában. Már nagyon csalogat a gondolat, hogy írjak nekik egy levelet, elmondjam hogy nem az ő hibájuk, elmenjek és soha többet ne jöjjek vissza. Csak le akarok ugrani, csak véget akarok vetni ennek a szenvedésnek, amit senki nem értené meg, amiért elítélnének.
2020. jan. 22. 07:18
 2/26 anonim ***** válasza:
Keresd fel az iskolaorvost, ő biztosan találkozott már hasonló esettel, meg fog érteni, és át fog irányítani szakemberhez.
2020. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam ezen is, mint sok más opción is, de egyszerűen képtelen vagyok. A pszichológusnak a suliban kötelessége elmondani, hogy én jártam ott/járok oda a szüleimnek, de azt nem, hogy miért. Akkor nekem kéne magyarázkodni, mert én egyszerűen képtelen vagyok elmondani ezt bárkinek, még akit már kiskorom óta ismerek, és mindig itt volt nekem. Félek, hogy gyogyósnak titulálnak, hogy elhagynak és én ezt nem bírnám tovább. Ott már mindegy lenne hogy teszem, csak haljak meg, legyen vége mindennek.
2020. jan. 22. 07:45
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Orvosra lenne szükséged, a szüleidhez nem tudsz fordulni ezzel? Hány éves vagy?

Muszáj lenne elmondanod a családnak, ezt nem lehet titkolni, főleg, hogy te magadon nem tudsz segíteni. Bármi jobb, mintha magad ellen fordulnál.

2020. jan. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem tudok, nem hinném, hogy ezek után is szeretnének, hogy elfogadnának. Persze, nem fognak kitagadni, de szeretni se. Én azt tényleg nem bírnám már tovább, és feladnám az egész küzdelmet. Miért érné meg küzdeni, hogyha már nincs miért, nincs kiért?
2020. jan. 22. 07:52
 6/26 A kérdező kommentje:

Nincs itthon már senki, csak én. A kedvenc telefonom játékommal próbálom lefoglalni magam, hogy ne tegyek semmi hülyeséget, de már kezdem hallani a hangot, azt mondja, hogy "Már így se szeret senki, ne küzdj, ne harcolj tovább, nem éri meg. Csak menj ki, nyisd ki a fiókot és keress egy éles kést."

Szétrobban a fejem, sírok, üvöltök, de kezdem érezni, hogy ki akarok menni, hogy muszáj azt tennem amit mond és akkor vége lenne már az egésznek.

2020. jan. 22. 07:55
 7/26 A kérdező kommentje:
Iszonyúan szomjas vagyok már, nem bírom tovább ivás nélkül, de a csap a késes fiók mellett van, érzem, hogyha kimegyek, akkor soha többet nem jövök vissza.
2020. jan. 22. 07:57
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Ne csinálj hülyeséget!!! A belső hangok ugyanúgy te vagy, próbáld irányítani őket, átvenni felettük a hatalmat és lecseszni őket a gondolataikért.

Olvastam erről orvosi könyvet, sok esetben ez hasznos volt, persze ott pszichiáteri segítséggel.

2020. jan. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, mintha már nem én lennék, mintha egy testben több ember élne, a hangjuk se olyan mint nekem, teljesen más. Ordítok már, hogy fogja be, hogy ő nem én, de azt mondja, hogy "Te is jól tudod, hogy én te vagyok, hogy ezt te akarod, te tetted meg az összes szörnyűséget, ez te vagy." és igaza van, én tettem ezeket, magamra vagyok dühös, magam miatt jutottam ide. Mostmár a lábán folyamatosan jár az ágyban, mintha egy mágnes húzna az evőeszközös fiók felé, hogy csak vegyek ki egy éles kést, és soha többet nem lesz semmi bajom.
2020. jan. 22. 08:13
 10/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, a hang nagyon téved, téged a szüleid ugyanúgy szeretnek, bármilyen betegséged is van, szeretni fognak, ha megtudják és segíteni.

Ezt kellene most elhidd, az orvosok neked segítenének. Érted? Segítenének, hogy ne legyél beteg.

Ismerek ilyen fiatalt, 2-t is, akik ugyanígy szenvednek időnként, de gyógyszerrel tünetmentessé váltak és eltűnnek a hangok a fejükből.

Édesanyáddal beszélj négyszemközt először. Úgy senki nem szeret, mint ő. Biztos lehetsz benne, a fél veséjét odaadná, ha neked vese kellene. Hidd el! Ne várj, még ma beszél vele! Menjetek együtt el az orvoshoz! Hinned kell, hogy meggyógyulsz,mert ez nem gyógyíthatatlan betegség. Értékes ember vagy! Okos vagy, meg tudod tenni, hogy beszélsz vele.

2020. jan. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!