Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Covid miatti bezártság óta...

A Covid miatti bezártság óta leromlott az angolom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

24/N vagyok.

A mestert csinálom anglisztika szakon. Amióta jött az online tanítás(tavaly március) azóta az angolom teljesen leromlott, és nem értem az okát.

BA-n kitűnő voltam, minden órán ötös voltam, meg is dicsérték az angolomat.

Online viszont annyira szorongok, hogy ha írásos ha szóbeli feladat van, rengeteget hibázok, és alap dolgokban. Teljesen leblokkol az agyam, és hülyeségeket beszélek.

Az online teszteken, ami az angol nyelvtanomat meg szókincsemet méri, kettessel megyek át épphogy...

Én nem tudom mi történt. Elkezdtem járni pszichológushoz is, és tudjuk, hogy ez az online dolog miatt van, de egyszerűen nem tudom mit tehetnék.

Nagyon csalódott és szomorú vagyok, mert romlik lefele az átlagom.

Van, hogy elolvasok egy szöveget 10x, amit én írtam, és miután beadom, és kijavítja a tanár, tele van ALAPVETŐ hibákkal.

Személyes oktatás alatt nem volt ilyen.

Mit tehetnék? Vagy ez most mindenkinek ilyen?

Igazából nem tudom hova írhattam volna ki, sokat gondolkoztam, melyik a jó kategória, de erre esett a választásom, mert szorongok.

Szedek antidepresszánst is, mert aludni sem tudok, de ez nem jó kifogás a tanároknak, hiszen van egy elvárás, amit teljesítenem kell.


2021. márc. 16. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem tudnám megoldani a problémámat, akkor elmentem volna passzívra, amíg ez az online izé tart. (Persze ha nálatok nagyon egyben van az évfolyam, úgy nem biztos, hogy jó ötlet lett volna.) De most már valahogy ki kéne húznod a félév végéig, aztán majd a jövő félévtől javítasz.
2021. márc. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy éppen az antidepresszáns tompítja el az agyadat.

Gyakrabban mozdulj ki, torna, futás, ami belefér jelen helyzetben, ezután folytasd a tanulást.

2021. márc. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy szántál rám időt és válaszoltál!

Nos, rengeteget gondolkodtam a passzívon, de úgy éreztem megtudom csinálni, és sajnos ez lett. Volt, hogy hánytam órák előtt.

A csapat is jó, ezért sem akartam. Idén 12 órám van, jövőre 4 lesz, szóval ezt a félévet kellene kihúznom.

Nagyon próbálkozom, csak egyszerűen ügyetlen vagyok.

2021. márc. 16. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, akkor most már csak az a lényeg, hogy idén se bukj meg, mert akkor lemaradnál a jó társaságból. Ha csak a számonkérések nem mennek, de amúgy normálisan tanulni tudsz, akkor a jövő félévtől nem lesz semmi baj. Azt meg senki se fogja nézni, hogy milyen jegyeid voltak egyetem közben, igazából a kitüntetéses diploma se nagyon hatja meg a munkahelyeket szerintem, maximum gratulálnak hozzá.
2021. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fussál vagy sétálj hosszan.

Hallgass angol szövegeket, de nem nehezet. És ugyanazt napi 3-4 szer, 1 hétig.

Egy inspiráló anyag, hogyan lehet legjobban nyelvet tanulni, erőlködés nélkül:

[link]


Például itt vannak hanganyagok, amiből lehet választani:

[link]

2021. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!