Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi problémám...

Miért van ennyi problémám mostanában? (kicsit hosszú, bocsi)

Figyelt kérdés

Mintha több gondom is lenne mostanában egyszerre.

Először régóta kínlódok ezzel a hüvelyi folyással amiről kiderült gombás fertőzés, de nem hatott a gyógyszer így muszáj másik orvoshoz mennem meg maga az orvos sem volt szimpatikus. Nagyon kellemetlen és zavar állandóan,főleg, hogy mindig betétet kell hordanom.

Másik meg egy ideje állandóan viszket a homlokom, a fülem, a nyakam főleg egy pontban és nagyon korpásodik a hajam is szinte ha felkaparom fésűvel akkor sok korpa jön fel egy helyen és a homlokom is mintha korpásodna. Meg nagyon ritkul a hajam is. Erre természetesen bőrgyógyász lesz a megoldás, de nem igaz, hogy ezt is elkaptam.

Aztán talán 6 éve csinálok ilyen hülye tevékenységeket mint például falak tapogatása 4x, mindent mindkét kezemmel csinálok ha lekapcsolom a villanyt a másikkal is, állandóan 2x nézek mindkét irányba a szobámban is, utcán is hátra nézek minden percben, monitor képernyőjének tapogatása, összezavarodott gondolatok, mint párosítás ruhák iránt, zavar ha nem passzolnak a dolgok pedig korábban nem zavart, és sok ilyen haszontalan tevékenységet csinálok többször és ezekhez társul ilyen gondolat mint ha nem teszem meg nagyim vagy anyukám meghal, meteor fog lezuhanni, világvége közeleg, szellemeket fogok látni és ilyenek, de ez a folyamat csak pár éve tudatosult bennem igazán. Még nem voltam ezzel orvosnál de már nagyon zavar főleg, hogy publikusan is csinálom és megnehezíti még az alvásomat is. Fogalmam sincs mi lehet ez de tök fura.

Szememmel is gond lehet, mert egy ideje elkezdtem ilyen felvillanó szikrákat látni néha meg fekete halvány foltokat és egyre több üvegtesti homályt látok.

Meg nehezen tudom elfelejteni a múltban történteteket mint iskolai piszkálásokat, megalázásokat és ezeket. Dolgozom rajta de nehezen megy.

Miért van ilyen sok probléma velem mostanában és miért érzem úgy, hogy mindez egyszerre történik velem pedig a hüvelyes gond régóta tart, a fura tevékenységek is de csak mostanában döbbentem rá, szemprobléma is mostanában kezdődött, a viszketés is lassan 1 hónapja de nem tudok mindent egyszerre elintézni és zavar, hogy ennyi gondom van.

Miért robbantam le ennyire és lehetek megint olyan mint régen mikor semmi gondom nem volt? Leginkább a hüvelyi folyás miatt szorongok, mert hiába mentem orvoshoz nem segített és félek megint elmenni.

Meg szerintem félek az emberektől is, állandóan kifogásokat keresek, hogy nem kelljen kimozdulni, ne kelljen találkozni a barátnőmmel pedig őt szeretem de néha lefárasztanak az emberek, utcán is mindig ott megyek ahol alig vannak, buszon mindig azt érzem, hogy engem figyelnek és a büdösség félelmem miatt is azt hiszem hogy azért néznek mert büdös vagyok, mert párszor tényleg büdi voltam de meg volt az oka, de mikor rendesen tusolok meg dezodort is használok akkor is szorongok.

Munkát is olyat próbálok most keresni ahol nem kell napi szinten emberekkel foglalkozni inkább ahol csak a dolgozókkal kell mert az még nem vészes, de nem tudok dolgozni mint eladó, postás, pénztáros mert ez bebizonyosodott korábban. Korona miatt nincs munkám mostanában pedig jelentkezek sokra, hogy legalább legyen pénzem. De ez mellékes. Család segít szerencsére. Mit tanácsoltok, mi lehet velem, hogy ennyire összejöttek nálam a dolgok? Igaz néhánynál sokáig húztam, halasztottam a dolgokat de sok meg most jött ki nála.

Másnak is volt ilyen, hogy hirtelen sok betegsége, problémája volt egyszerre?

Intézem a dolgokat, csak egyszerre nem tudok több dologgal foglalkozni, olyan mintha ezek miatt egy burokba szorultam volna.

22L



2021. márc. 17. 04:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Másoknak is vannak lelki, egészségügyi problémái, csak ők kezelik őket. A kenyszerbetegsegeddel reg pszichologusnal lenne a helyed. A candida tipikus pszichoszomatikus tünet, persze nem minden esetben, de nalad sanszos, hogy a rossz lelkiallapotoddal fugg ossze. Fordulj szakemberhez mielobb!
2021. márc. 17. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1.Köszönöm!

Igen írtam is, hogy már dolgozom ezeken csak mindent egyszerre nehéz és bonyolult ennyi mindennel foglalkozni...

Mostanában tényleg rossz a lelkiállapotom, depressziós is vagyok lehet, mert semmi nem érdekel, sokszor sírok, mikor kimozdultam akkor is nehezen lépkedtem, testtartásom is lógott, nincs életkedvem se de próbálok azért javítani, mert nem szoktam ilyen lenni csak össze jöttek a dolgok most és úgy érzem mintha lerobbantam volna :(..

2021. márc. 17. 06:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik mintha folyamatosan monitoroznád magad, és egyre több problémát veszel észre. Mindenképp kérj segítséget, es talan butan hangzik, de te is segits masnak. Fontos lenne, hogy egy kicsit levedd a fokuszt magadrol, es azt legkonnyebben ugy tudod, ha masra figyelsz. Mindemellett mielobb keress szakembert, mert ezek tulnottek rajtad. Ne keseredj el, mindenkinek vannak nehezebb periodusai, de megfogod oldani.
2021. márc. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3.igen ez tényleg igaz lehet.

már minden féle bajt is beképzelek magamnak pedig lehet nem is olyan vészes. Remélem megoldódnak ezek a gondjaim is mert ezek miatt vagyok mostanában nagyon elzárkózva mindenki elől, főleg a folyás miatt meg a büdösség félelmem miatt és az emberek miatt is amúgy, mert sok rossz dolog történt velem emberekkel kapcsolatba és kevés jó, így a jó emlékeket elnyomja a sok rossz amik miatt emésztem magam pedig régen történtek és azóta azért történtek változások.

2021. márc. 17. 06:56
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom szerintetek hova menjek elsőnek, most van energiám időpontot kérni később félek nem lesz :D.

Nőgyógyászaton voltam csak hát nem vált be és a doki se volt szimpatikus, de mindenképp megyek megint.

kenyszerbetegseg akkor az amit csinálok? gondolom erre meg pszcihológus kell igaz? de félek orvosoknak megmondani a problémáimat, nehezen kezdem el szinte dadogok ekkor, múltkor is nőgyóygászaton majdnem dadogtam de összeszedtem magam, viszont ez a pszichológusnál furább lesz mert itt csak elkell mondani és nem vizsgál meg ilyenek, úgy érezném magam mintha bolond lennék mert ez A FALTAPOGATÁS, meg mindent kétszer vagy többször csinálok teljesen jelentéktelen feladatok. de muszáj lesz ezt is mert már a gondolataimra is rá hat. ösztönösen mindig azt néze,, hogy mik passzolnak, ha nem úgy van akkor zavar meg ezek.

2021. márc. 17. 08:24
 6/13 A kérdező kommentje:
A helyi kórházunkban csak Pszichiátriai gondozó van ez megfelelő lenne a tevékenységek miatt? nem láttam külön pszichológust. ez mennyivel külömb a sima pszichológusnál? ugye itt nem kell befeküdni vagy ilyen?
2021. márc. 17. 08:44
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor most már elárulhatom, már el is mondtad egy pszichológusnak, merthogy az vagyok. :) Egész pontosan jövőre végzek.

Azért van a pszichológus, hogy segítsen. Ne kezdőhöz menj, és ha elsőre nem jön be, keress másikat, ezt 1-2 alkalom utan érezni fogod. Nőgyógyász szintén, nezz alaposan utána, róluk neten is vannak ajánlások, infok.

2021. márc. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na egyik feladatot elintéztem, kértem időpontot nőgyógyászatra ismét.:)

Hátha ez az orvos csak jobban megvizsgált mint a másik.

Később meg kérek időpontot a kényszerbetegségre is :)

2021. márc. 17. 10:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Szuper, ügyes vagy! Remélem ő gondosabb lesz! A kényszerbetegséget se húzd, mert annál nehezebb. Ha nincs rá pénzed, van állami is, arra most lehet várni kell picit. Nem fognak befektetni, ne aggódj ezen. Csak megkönnyítik az életedet, hogy elhagyd ezeket a kényszereket.
2021. márc. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9.Nem húzom persze, csak először ezen szeretnék túl lenni mert ez kínosabb nekem mint az de az is lesz a következő, most azért nem mert elfelejtettem hirtelen arra is kérni időpontot, de nem is tudom hogy egyszerre lehet e de amint végeztem itt utána kérek időpontot oda is :).

a kórházban csak pszichiátriai gondozó van az is jó erre?

2021. márc. 17. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!