Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok, miért van az...

Mit gondoltok, miért van az ha valaki elolvas pl egy pszichológiai könyvet akkor már is pszichológusnak képzeli magát?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy felnyitotta a szemet a könyv valamivel kapcsolatban. És tejesen új latasmodot sajátította el ezáltal. Ez eddig tok jó szerintem. Aztán minden cselekedetet és gondolatát ez alapján szeretne meghozni. Úgy van vele hogy most ő a nagy felvilágosult, és minden eddig hitt dolog téves és egy sokkal jobb tudás birtokában próbálja a gyakorlatra ráhúzni ezeket a dolgokat.

Kicsit mintha megeroszakolna magát ezáltal. Minden régi dolgot eldob és foggal körömmel ragaszkodik ehhez az új tudáshoz. És minden történest, gondolatot ezzel magyaráz.

Holott egy hatalmas tudásanyag csöppnyi részébe kapott betekintest, és a dolgok nem annyira feketék és fehérek.

Mintha ő lenne a mindentudó, okostojás. Aki megmondja mostantól a tutit hogy mi miért van.

Elkezd elemezni és rogton megmondja hogy ő pont erről olvasott és ez ezért meg azért van.

Hogy lehet egy ilyen embernek felnyitni a szemet? Miért csinalja ezt?



#okoskodás #Tevkepzet #Szemelyisegfejlesztes #Eroszakoskodas #Rugalmatlansag
2021. márc. 21. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Te talán különb vagy? Aki nem fogadja el a másikat, saját magadat hiszed istennek, hogy csak az a jó, amit te csinálsz. Tévedsz!


Neked se ártana egy-két ilyen könyvet elolvasni, mert talán békén hagynád a másikat, hogy úgy éljen, ahogy akar. Semmi közöd hozzá, hogy ki hogyan éli az életét. Ha neki úgy jó, akkor jó.


Pl. sokkal jobb lenne az életed, ha egész nap nem negatív gondolatokkal vennéd magad körbe, hanem pozitívakkal, csak saját magaddal foglalkoznál - nem a másikkal, hogy őt a saját képmásodra változtasd és elfogadnád a másikat, ha ő változik.

2021. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

" Úgy van vele hogy most ő a nagy felvilágosult, és minden eddig hitt dolog téves"

Szerintem teljesen normális, hogy képesek vagyunk felülvizsgálni az eddigi álláspontunkat, ha megismerünk egy újat. Főleg akkor, ha képzett pszichológusok, pszichiáterek írták, nem pedig a szomszéd Mari néni, már bocsánat minden Mari nénitől.

2021. márc. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg a lifecoachokat, latnokokat, mediumokat, aurahegesztoket, onjelolt eletvezetesi tanacsadokat, akik mindenhez is ertve vallalnak olyan eseteket, ahova mar pszichiater kell es gyogyszer, de minimum rendes terapia.
2021. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a változás neki pozitív és jobban érzi magát, akkor vagy követed vagy ki fogsz esni az életéből. Senkinek sem kell, hogy visszahúzzák.


Én ezt átéltem. Mikor leáltam bizonyos szerekkel, olyan támadássorozatnak lettem kitéve mint még soha.


Minden kapcsolat ami kivesz belőlem és nem hozzám ad az mehet. Az embernek barátok azért kellenek, hogy feltöltődjön.

2021. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ohh, akkor nem sikerült jól megfogalmaznom. Ez az ember engem próbál megvaltoztatni és okitani azok alapján amiket olvasott.

Nem zavar ha más a véleménye, de az igen, ha lenéz amiatt ahogy én gondolkozom és én állok a dolgokhoz.

Ezt szeretném vele megbeszelni, de úgy érzem süket fülekre talalok.

Attól meg hogy elolvasok egy könyvet pl az agysebeszetrol meg nem leszek sebész.

2021. ápr. 3. 18:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért vagy olyannal aki lenéz a véleményed miatt?

Mondd meg neki, hogy ez zavar. Ha nem működik tovább, akkor legyen mindenki boldog egymás nélkül a saját elvei alapján.


Az sem mindegy, hogy barát vagy családtag. Utóbbi esetben nehezebb a helyzet.

2021. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!