Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt mások is, akik...

Vannak itt mások is, akik szociális fóbiával küzdenek? Mi segített nektek túllendülni ezen?

Figyelt kérdés

Szóval lényeg a lényeg, egy 27 éves férfi vagyok, akinek még sosem volt párkapcolata. A szüzességemet is csak társadalmi nyomásra, több hónapnyi Tinderezés után sikerült elveszítenem, de hosszabbtávú kapcsolatot nem tudtam kiépíteni. Eléggé introvertált vagyok, szeretek egyedül lenni a gondolataimmal, sokszor magamban is beszélek, nem szeretek másoknak sem megfelelni. Bár a munkámban jól teljesítek, nagy előrelépési esélyeket nem látok, mert ahhoz még több emberrel kellene együttműködnöm, amitől szoronganék. Ugyanakkor ha meg nem vagyok társaságban, néha baromira depis leszek, és magányosnak érzem magamat. Ha viszont valaki meghív, gyakran csak ott ülök a sarokban, Facebookozom magamban, nem igazán beszélek senkivel. Ha valaki mégis megszólít, pár mondatnyi beszélgetés után kifogyok a témákból, feszélyzetten érzem magam, főleg a nőkkel. Férfiakkal még sikerül1-1 témáról beszélgetni, nőkkel már abszolút nem. Ha megszólalok, gyakran kínos csend követi, vagy észre sem veszik, hogy megszólaltam.


Na de..mindenképpen szeretnék most már ebből kitörni, és változattni magamon, de nem tudom, hogy merre induljak el. Volt már valaki hasonló cipőben? Nektek milyen megoldás vált be igazán?



2021. márc. 20. 22:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ez sajnos,szociális fóbiával párkapcsolatot kialakítani! Viszont az önmagában jó hír hogy vágysz rá,és törekszel is rá.Én sok mindent küzdöttem le úgy,hogy szembe mentem a fóbiával,próbáltam tágítani magam számára a világot és felülemelkedni a fóbián.Sajnos a mai napig sok helyzetben uralkodik a személyiségemen ez a szorongás.De összességében teljes életet tudok élni.Igen,a párkapcsolat nehéz ügy...nekem így is voltak kapcsolataim,igaz,nem voltak túl hosszúak,de azért akadt olyan is,amiben nagyon szép és jó dolgokat sikerült megtapasztalnom.Én nagyon sokat próbálkoztam,ismerkedtem,a csalódások avagy a kudarcok ellenére is.És a nagy számok törvénye alapján azért kell hogy legyen némi sikerélménye is az embernek.Itt is mentem a fóbiával szembe,próbáltam leküzdeni a szorongásom,a feszélyezettség érzést.És úgy,ahogy sok más dologban is,amiben tapasztalatot,rutint szerez az ember,az utána már sokkal könnyebben megy.Szociális fóbiával csak kicsit könnyebben...de lehet javítani a szorongás mértékén.Ráadásul gondolom ha ezzel a problémával küzdesz,akkor nagyon ismerős számodra az a felállás,hogy mindent megteszel annak érdekében hogy eltakard ezt a problémád a külvilág elől...a többiek max. azt veszik észre rajtad hogy feszültebb,idegesebb vagy visszahúzódóbb, szótlanabb vagy mint bármelyik másik ember.Tehát ha ismerkedsz,és randizol,és összeszeded magad,és ennek megfelelően tudsz viselkedni,akkor a randipartnered semmit sem fog észrevenni a fóbiádból.Főleg mivel a mentálisan egészséges emberekben is van egy egészséges félelem,izgulás.Főleg egy első találkozás egy ismerkedés során.Alkalmazkodnod kell az ilyen helyzetekhez,tudnod kell kezelni magadban a szociális fóbiát.El kell fogadnod,ha elhagyni nem tudod,vagy esetleg szakember segítsége nem segített vagy nem szeretnéd igénybe venni....el kell fogadni,de nem szabad beletörődni.Egy élete van az embernek,tegyél azért hogy boldog lehess,küzdj a fóbia ellen.Ismerkedj,randizz,találkozz lányokkal...egyrészt ismerkedési szándékkal,másrészt kisérletező és fejlesztő szándékkal.Egy randi után vedd magad szemügyre,miben hogy viselkedtél,ciki volt vagy büszke voltál magadra...miben változtass legközelebb,hogy tetszene a saját viselkedésed.Tudom hogy ezek nehéz dolgok egy ilyen problémával küzdő személynek,ráadásul benne van a csalódás is a pakliba,amit kiemelten nehezen viselünk.De nem szabad feladni,és nem szabad hagyni hogy uralkodjon rajtad ez a betegség,és korlátozza,befolyásolja az életed.A virtuális ismerkedés tökéletesen fekszik egy szorongással küzdő személynek,látszik az írásodon is hogy így nem jelent számodra problémát kommunikálni,így önmagad lehetsz.Egy találkozó előtt pedig vegyél egy nagy levegőt és menj el rá,ne mond le,szorítsd össze a fogad és csináld végig lesz ami lesz alapon.És vond le mindig utána a tanulságokat,és fejlődj.Tanuld meg azokat a dolgokat,ami egy mentálisan egészséges számára természetes,és nem jelent semmiféle problémát.Sajnos ez a betegség ilyen,többet kell tennünk,és dolgoznunk egyes dolgokért,mint másoknak.
2021. márc. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!