Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Édesanyám agylágyulásban, és...

Édesanyám agylágyulásban, és ebből eredendően paranoid skizofréniában szenvedett halála előtt. édesapám alzheimeres volt, mikor 73 évesen meghalt. Én 47 vagyok. Nejem szerint a biztonság kedvéért ki kéne vizsgáltatnom magam?

Figyelt kérdés
Egy agyi ct-felvétel sok kérdésre választ adna. Hogyan, hol kellene ebbe belevágni? Háziorvossal kell konzultálni, esetleg egy maszek eü. helyre kéne bemenni? Mi ilyenkor a hivatalos ügymenet? Nincs semmiféle panaszom, soha nem kaptam mentális problémákra kezelést. A helyzet felmérése (esetleges öröklött tulajdonságok) illetve a megelőzés a téma.

2021. márc. 22. 16:41
 1/5 alletta ***** válasza:
69%
attól függ, hogy mennyi időt, pénzt szánsz rá. kérheted a házi orvostól is a kivizsgálást, de fizetőssel gyorsabban meg tudnád oldani.
2021. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak úgy odamegyek egy maszek dokihoz, és megcsinálják? A végén szakvélemény?
2021. márc. 22. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Skizofrénia jellemzően második generációra öröklődhet és már ennyi idősen lett volna tünet ha öröklődik Akkor inkább 20-30 évesen jönnek a tünetek.


Szerintem a nejedet vidd dokihoz mert hipohonder. Megelőzni ezeket úgy nem lehet ahogy írod. Inkább olvassatok utána.

2021. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyogyithatatlan es meg nem elozheto betegsegeket mi ertelme keresni? Hogy esetleg eleted hatralevo reszeben nyomorul erezd magad, amint varod?!

A felesegedben minimalis empatia sincs.

2021. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak nem gondolod, hogy a tb hobbivizsgálatokra fizet többszázezret? A paranoid skizofrénia nem műszeresen kimutatható betegség, az Alzheimer talán igen, de azt is csak akkor kell vizsgálni, ha tünet van. A CT nem hobbi.
2021. ápr. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!