Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a realitás...

Elvesztettem a realitás érzékem. Miért történhetett ez? Más is szenved hasonlóban?

Figyelt kérdés

Már évek óta van derealizációm/deperszonalizációm, ami volt mikor erősebb volt, volt mikor enyhébb. Gyakoriak nálam a hangulatingadozások is, bár az elmúlt hónapokban inkább teljes ürességgel jellemezném a belső világom... Felerősödött nemrég a derealizációm is, emiatt pedig szinte elvesztettem a 'realitás érzékem'. Néha csak random elgondolkodom, hogy ki vagyok én egyáltalán és mit csinálok itt, mi értelme ennek az egésznek? - és hasonlók. Eközben mindig érzem, hogy teljesen üres vagyok és nem érzek semmit már. A mai nap folyamán ebből elég sok jutott és nem tudom hová tenni.

Szakember még sosem látott.

Vajon mi okozhatja ezeket az érzéseket, elgondolkodásokat?

Valaki esetleg tapasztalt hasonlót?



2021. márc. 22. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Ez teljesen normális. Én nekem is néha van egy olyan időszakom amikor elgondolkozom az azon, hogy Ki is vagyok ? Miért vagyok itt ? Mi a létezésem célja ?

Tűzz ki magad elé célokat, legyenek terveid és tegyél azért, hogy ezek megvalósuljanak és akkor eltereled a figyelmedet. Egyébként a karantént is elég nagy szerepet játszik az egészben.

2021. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
A depresszió, szorongás csinál ilyen érzéseket és észlelési zavarokat. Van egy jó módszer, földelési technika a neve. Lényege, h kézzelfogható valós dolgokat kell csinálni, és koncentrálni a közben tapasztalt érzésekre. Bármi jó, ami valódi elfoglaltság: fel lehet ásni a kertet, vagy barkácsolni, csiszolni egy darab fát, ruhát vasalni, süteményt sütni. Az a lényeg, h ne a szobában a falat nézve ücsörögj. Segít, ha kikapcsolod a számítógépet, telefont.
2021. márc. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tapai420 válasza:
51%
1# semmi koze ahoz hogy nincs celom vagy ilyenek. Mentalis betegseg aminek a neve derealizacio/deperszonalizacio
2021. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mimo31 válasza:
Nekem most volt másodjára derealizációm és 5 hónapig húzódott.Bele is kattantam. 😭😭😭
2022. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mimo31 válasza:
És menj el dokihoz. Mentsd ami menthető.
2022. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!