Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet a hypochondriát...

Hogyan lehet a hypochondriát legyőzni?

Figyelt kérdés
Bármit észre veszek magamon totál pánik. Szaladok az orvoshoz, ha pedig csinálnak valami vizsgálatot rettegek hogy mi lesz az eredmény. Ha 2vel több szúnyogcsipés van rajtam, már pánikolok hogy mitől miaz és hogy biztos halálos. Hogyan lehet ezt legyőzni? Pszichologus? Vagy megy magamnak is? Help. Valaki!!! Volt már más is így? Lassan megbolondulok. :'(

2021. márc. 24. 06:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus. Egyedül nem fog menni. Valami miatt nagyon szorongsz, annak a gyökerét kell megkeresni.
2021. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kellő önfegyelemmel, a megfelelő könyvek elolvasásával is sikerülhet.

Az is igaz, amit az 1. írt, hogy vmi miatt szorongsz, és így jön ki. tehát rájönni az eredeti okra, és azt megszűntetni. Továbbá szokott segíteni drasztikus életmódváltás, pl lesz 3 gyereked, és nem érsz rá magadat figyelgetni. Kevésbé népszerű módszer egy súlyos betegség. Ha azt túléled, akkor már hidegen hagynak a csip-csup dolgok. Átrendeződik a fejedben minden.

2021. márc. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét hozzászólóval egyetértek, de a 2. a hosszabb út. Nekem kb. tíz évig tartott.


Életmód- és gondolkodásváltás, rengeteg önfejlesztéssel és önismerettel + idősödés / lenyugvás / bölcsülés. :)


De ha hamarabb szabadulnál a fóbiáktól, akkor mindenképpen pszichológus.

2021. márc. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a bajom félek, hogy mi fog ott történni. :(

#2-es! Volt egy eü problémám, amúgy egy életerős, vidám, pörgős, problémamentes 28éves lány vagyok. Soha nem voltam beteges. :( 3 hónapja megcsípett a kullancs, és a nyirokcsomóim megduzzadtak tőle. (mondanom sem kell, itt jött az ilyedség hogy mi van ha valami nagy baj van) orvos látott miszerint ez a fertőzés spontán gyógyul nagyon hosszú idő alatt. Sajnos nem tudtam megnyugodni, több vérvétel, ultrahang, röntgen, ilyen vizsgálat olyan vizsgálat, persze minden rendben, de azóta bármi apró bajom van egyből bepánikolok. :'( mindig az jár a fejemben hogy nem akarok még meghalni... :( szószerint egy szunyogcsípéstől a frász kerülget. :'(

2021. márc. 24. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!