Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyanok akiknek a...

Vannak itt olyanok akiknek a Frontinnal kapcsolatban pozitív tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Nemrég jártam pszichiáternél, aki a panaszaim meghallgatását követően úgy ítélte meg, hogy szükséges szorongásoldó gyógyszert szednem. Nem nagy dózisban kell bevennem, napi 2x1 szem 0,25 mg-os Frontin tabletta szedését ajánlotta, (emellett elküldött laborvizsgálatra is) mégis tartok tőle valamennyire. Tény hogy nagyon erősek a szorongásos tüneteim, és ez többek között az alvásban és a tanulásban is akadályoz, tehát teljesen jogosan írta fel nekem, viszont rengeteg rossz tapasztalatot hallottam már. Elsősorban az a lehetséges mellékhatás riaszt el a gyógyszer kiváltásától, ami a memóriát érinti, mivel még egyetemista vagyok, és ugyan a szorongás is akadályoz a tanulásban, mert képtelen vagyok odafigyelni, de félek hogy ezen a frontin csak tovább rontana. A probléma csak az, hogy más megoldást nem látok, mivel már nagyon sok mindennel próbálkoztam, de ez csak azt eredményezte hogy folyamatosan romlott az állapotom, és folyamatosan depresszív hangulatom van. Ezért is szeretnék tapasztalatokat kérni azoktól, akik szedték/szedik ezt a gyógyszert :) Van itt olyan akinél nem jelentkeztek negatív mellékhatások (legalábbis nem olyan sok)? Természetesen azok is írhatnak akiknek inkább rossz tapasztalatai vannak, ezeknek is örülök :)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

20/L



2021. márc. 25. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Erős szorongásban, rövid távon nagyon hasznosak ezek a nyugtatók. Viszont 3-4 hétnél tovább nem érdemes szedni, mert könnyű hozzászokni, de letenni nagyon nehéz. Én szedni nagyon szerettem, mert hatalmasakat aludtam, jókat ettem tőle, teljesen ki voltam simulva. Az elhagyás már nem volt ennyire szórakoztató.
2021. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer vagy kétszer vettem be csak kíváncsiságból, olyan rémálmaim voltak tőle,hogy köszönöm de soha többet.
2021. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ritkán használom, stresszesebb napokon (havi 2-3 alkalom). Ilyenkor legalább 0.5 mg, de inkább egyet veszek be és nagyon ellazulok.
2021. márc. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, is de rossz is. Az a baj, akinek bejön, az nagyon nehezen tudja letenni. Ez sajnos az igazság. Persze egy orvos jobban tudja. Én imádtam a hatását, azt, hogy nem vagyok idegbeteg, nyugodtan alszom, nem merengek a jövőn. Sőt , a tanulás is jobban ment meg a vizsgák is. Szinte akkoriban helyrehoztam az életem egy másfél hónap alatt. Aztán amikor már lekellett volna tennem, és már elfogyott...Volt, hogy egész éjszaka a fiókjaimban túrkáltam, hátha valahol találok egy szemet. De egy szem már sajnos nem volt elég, észre sem vettem, és függő lettem.

Azóta mióta nagy nehezen leraktam, inkább pánikolgatok magamnak, meg idegedkedek, de függő nem leszek többé. Az elvonás utáni fejfájás, neg hányinger, gyomorgörcs...


Ez nem jelenti azt, hogy mindenki így jár. Saját tapasztalat.

2021. márc. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :) Egyébként körülbelül ilyen válaszokra számítottam, de köszönöm hogy a gyógyszer "pozitív" hatásait is kiemeltétek, még ha ezt sajnos ellensúlyozza is az a sok mellékhatás amit ez a tabletta okoz. Ettől függetlenül ki fogom holnap váltani, egy hónap múlva úgyis visszamegyek a pszichiáterhez kontrollra, ahol a laboreredményeket is kitárgyaljuk, és remélhetőleg nem is kell hosszabb távon szednem ezt a szert, így talán a függőséget is elkerülöm.
2021. márc. 25. 20:37
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Antidepresszánst próbáltál már? Az nem addiktív, mint a frontin és hosszú távon is szedhető.
2021. márc. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6# Antidepresszánst még nem szedtem, sőt eddig semmilyen gyógyszert kifejezetten szorongásra. Viszont az orvos nem is látta indokoltnak hogy antidepresszánst írjon fel, hiszen akkor biztosan ajánlott volna frontin mellé azt is. Én meg nem akarok beleszólni, hiszen ő az aki ért hozzá. Persze tudom hogy az nem okoz függőséget, és hosszabb távon sem olyan káros mint a szorongáscsökkentő, de majd meglátjuk mi lesz egy hónap múlva :) Mindenesetre neked is köszönöm szépen a választ! :)
2021. márc. 26. 00:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Jobban tudtam tanulni és vizsgázni is vele, mint nélküle.

DE: arra figyelni kell, hogy ne álmosítson annyira, hogy tanulás helyett inkább alszol.

2021. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem több év után is ment a leállás Frontinról. 1 mg-os adagnál fokozatos csökkentéssel.


Volt hirtelen elhagyásom is. 1,5 mg Rivóval.

2021. dec. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Fél éve altatóként használom,de nem mindennap.Ez tette rendbe az álmatlanságomat úgy érzem.Én már mindent próbáltam előtte,több 100 ezer ft értékben.Sokféle technikt is.sport, meditáció...semmi,de semmi nem segített.Mivel a munkám volt az oka,amit még nem cseréltem le.de pár hónapon belül ez is meglesz.Akkor Frontin se fog kelleni végre.Ha másnap nincs munka,simán elalszom 5 perc alatt,minimum 6 órát.
2022. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!