Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet stressztől vagy más...

Ez lehet stressztől vagy más miatt van?

Figyelt kérdés

Nem tudok enni. Úgy értem, tudok, de mindig puffadtnak érzem magam, hányingerem van, meg gyorsan ki akar belőlem jönni. Akármit eszek ez van. Régebben a glutént és a tejet gondoltam ludasnak, így előbbit már 1 éve kerülöm, utóbbit meg próbálom ritkán inni, de így is ez van.

Túlsúlyos voltam, 73 kg, volt valaki, aki nem fogadott el úgy, ahogy vagyok, ezért fogyni kezdtem, mert elhitette velem, nem vagyok szép és csak úgy lehetek vonzó, ha nincs rajtam felesleg. Elkezdtem kevesebbet enni, minél többet mozogni, 3 hónap alatt 6 kg-t fogytam, majd egész nyáron igyekeztem lent tartani a súlyomat, az évet már 64 kg-val kezdtem. Így is küldtem neki pár képet, de nagyon semlegesen reagált, kétségbe estem. El kezdtem éheztetni magam, hogy vékonyabb legyek, nem mozogtam, hogy ne is kelljen ennem, lefogytam még 3 kg-t, küldtem neki még egy képet, azt mondta egész vékony vagyok a régi énemhez képest.

Ugyanakkor sosem törődött mással, csak a testemmel, és ezt tudom már úgy kb tavaly nyár óta. Kifakadtam egy barátomnak többször is, arra jutottam, hogy jobb, ha ezt az embert letiltom, meg is tettem. Csak aztán ezt a barátomat megkérdeztem, hogy szerinte a súlyom (akkor 61)rendben van-e. Azt mondta szerinte igen és ne aggodjak, ne hasonlítsam magam hozzá, mert ő túl vékony, nem egészséges példa.

Elkezdtem enni újra, de mindig kövérnek látom magam és minden evés után rosszul érzem magam lelkileg és testileg is, hogy "ezt nem érdemlem meg", "kevesebbet kéne ennem, akkor szebb testem lenne" meg ilyesmik.

Arra gondolok, hogy ez már biztos az érettségi meg egyetem miatti félelem miatt van, hogy nem tudok enni és egyre-egyre vékonyabb akarok lenni, mert nap, mint nap végighallgatom otthon, hogy szép vagyok, nem vagyok kövér meg a net összes kalkulátora azt mondja, normális a súlyom, én mégse érzem azt, hogy rendben van a testem.

Őszintén, azt várom egyik legjobban az egyetemi éveim én, hogy ne legyen senki, aki megmondja nekem, mikor és mennyit egyek és végre én állítsam össze az étrendem, de őszintén félek attól, hogy hiába leszek mondjuk 50 kg, akkor se fogok tudni leállni ezzel és minél vékonyabb leszek, annál szigorúbban fogom szabályozni az étrendem és életmódom.

Szóval szerintetek hogyan kéne meggyőznöm magam, hogy a jelenlegi testem 55-65 kg tartományban teljesen egészséges és nem kell tovább fogynom? Őszintén, egész életemben azt hallgattam, hogy duci vagyok, a súlyom nem normális és minden egyes hurkát, bőrréteget, kerek vonalat "túlsúly"-ként tekintek magamon és nagyon frusztrál, hogy a nővérem szerint "szexi és vonzó" a testem azon része, amit én magamon a legjobban utálok, de "férfias és alulfejlett" az, amivel a legjobban meg vagyok elégedve. Nem tudom mit gondoljak magamról.

19/166/59



2021. márc. 28. 16:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják testképzavarnak. Szakpszichológus tud segíteni neked, elmagyarázza a különbséget, hogyan látod magad most és hogyan kellene egészségesen látnod magad. Érdemes foglalkozni vele, ugyanis kialakulhat anorexia is ha így folytatódik.
2021. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!