Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges a terápiás szerződé...

Lehetséges a terápiás szerződés módosítása a megkötés utáni alakalmon?

Figyelt kérdés
Tegnap megkötöttem a terapeutámmal egy rövidterápiás szerződést, ismerkedős alkalmak után. Terápiás célnak azt tűztem ki, hogy rá tudjak jönni, hogy a jelenlegi munkahelyen tudnék-e motiváltan, magabiztosan felelősségteljesen dolgozni, vagy, ha nem akkor merre tudnék váltani, ahol ezt elérhetem. Huszonévesen nem válltam még le a szülői házról, gondom van a felnövéssel, felelősségvállalással. A családom szerint, akik anyagilag is támogatnak a terápiában ebben kellene elsősorban fejlődnöm, és ennek lehetne később az eredménye, hogy megtalálom magam vagy a jelenlegi, vagy egy új munkahelyen, esetleg új lakhelyen is. Az általam megfogalmazott cél a porbléma csúcsa, családomé a gyökere. Valószínű a gyökérrel kellene kezdeni. Hogyan tudnék terápiás célt váltani a terapeutámmal, újra lehet még kötni a terápiás szerződést? Anyukám azt gondolja, hogy nagyon torz az önképem, nem jól írom le magam a terápiában, és ezért nem fog az működni. Összezuntam, mert mérgesek rám a rossz szerződés miatt.

2021. márc. 30. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nem váltál le a szülőkről. Anyukádnak semmi köze sincs a terápiás szerződéshez, illetve ahhoz, ami elhangzik a terápián.


Kérdésedre válaszolva, igen kitűzhetsz új terápiás célt. Beszélj a terapeutával.

2021. márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Na, pont az a leválás lényege, hogy onnantól nem a szülők határozzák meg a gondolataidat, céljaidat. Sok szülő csinálja azt, hogy látszólag azt akarja, hogy önállósodjon a gyereke, de közben az utolsó lélegzetvételéig mindent kontroll alatt tart, hiszen ő "jobban tudja", "jobban ismeri" a gyerekét.

Ezt az egész problematikát, hogy a szüleid szerint rossz a szerződés és rosszul írtad le önmagadat, oszd meg a terapeutával. Ha jó terapeuta, akkor hasznos információ lesz a munkátokban, tudtok vele dolgozni. A terapeutának csak az számít, hogy TE hogyan látod a helyzetet, mit érzel.

Ha az édesanyád úgy érzi, hogy rossz szerződést kötöttél, akkor azzal neki kell terápiára mennie és az ő terapeutáját érdekelni fogja, hogy miért érez így, de a tiédet abszolúte nem kell, hogy érdekelje ez a részlet.

Az régen rossz, ha valaki más próbálja meghatározni, hogy mi is a problémád és hogyan kéne rajta dolgozni. Ők nem szakemberek, nem tudnak egy szakember szemével ránézni valamire. A terapeutád sem szó szerint abból indul ki, amit önmagadról leírtál, elájulnál ha tudnád, hogy számára mik jöttek le belőle és miket tart lényegesnek. Az rég rossz, ha akár a kliens, akár a kliens laikus környezete próbálja kitalálni vagy meghatározni, hogy a pszichoterapeuta hogyan és mit csináljon a terápia során, garantáltan eredménytelen lesz a munka.

2021. márc. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
2# kiválóan megfogalmazta a lényeget
2021. márc. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!