Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dependens (kapcsolatfüggő)...

Dependens (kapcsolatfüggő) vagy borderline személyiségzavarra jellemző? Mi a fő különbség? Nyilván szakember tud pontos diagnózist adni, de szerintetek melyikre jellemző ez inkább?

Figyelt kérdés

Nem mer nemet mondani egy találkozóra, mert fél, hogy akkor elveszíti a másikat. Mindenkivel kedves, mosolygós, még ha idegesíti is a másik. Nem akar senkinek a terhére lenni, ezért inkább mindent elnéz a másiknak.

Nagyon érzékeny. (ha pl.: nem mosolyog rá a másik, akkor elkezd aggódni, hogy valami rosszat tett vagy nem szeretik)

Nem fejezi ki a véleményét, mert nem akar vitát. Retteg az elutasítástól. Mindenkinek meg akar felelni. Manipulatív. Türelmesnek mutatja magát, engedelmes, de ha összegyűlik benne a sok sérelem, akkor teljesen kifordul magából (vagdosás, verekedés, önbántalmazás).



2021. ápr. 3. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit?

Én mondok egy harmadikat: avoidant!

2021. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állandó ürességérzés. Vágyik a társaságra, de közben mégsem érzi komfortosan magát köztük. Ki akar tűnni valamivel.
2021. ápr. 3. 20:20
 3/10 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm, már utánanéztem, de azt semmiképp nem gondolnám, mert nyitott vagyok, idegenekkel is simán elkezdek beszélgetni (sokszor csak azért hogy náluk is “bevágódjak“.) Nem érzem magam kisebbrendűnek, sőt, inkább van amikor többnek erzem magam másoknál, máskor viszont utálom magam. Plusz nem kerülöm a kockázatot
2021. ápr. 3. 20:24
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj szakemberhez.
2021. ápr. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A borderline személyiségzavarban sajnos gyakori az üresség.


Menj szakemberhez, ő tud diagnosztizálni, és segíteni.

2021. ápr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Egyik se, önbizalomhiányod van és traumák értek, ehhez van egy alap kicsit bizonytalan személiséged.


Amíg nem jött rendbe az életem, azelőtt én is xar állapotban voltam,bipoláristól borderline-ig mindent diagnosztizáltak.

Na ennek az előzménye egy nehéz gyerekkor, szörnyű párkapcsolat, testi és lelki bántások.

Aztán összeszedtem magam és rájöttem hogy ezek a skatulyák nem jelentenek semmit, az orvosok maguk sem tudják mikor mi van, az aktuális elmondások alapján diagnosztizálnak valamit és adnak rá gyógyszert, amik mégrosszabbak.

Elkezdtem értékelni amim van, tanulni, csinálni a teendőket, idő közben pedig megtaláltam a hozzám illő párt, akivel már nemsoká házasodunk.

Elmúlt ez az egész belső vihar,még ha nehézség van, akkor is tudom irányítani az életem. Szereztem szakmát is és nemsoká diplomázom emellett.


Annyi a titok, hogy ki kell kerülni a mérgező közegből, és rájönni hogy más hibáitól nem mi leszünk kevesebbek.

Ezt az egész pszichiátria vonalat meg ajánlom elkerülni, mert bizonyos indokolt eseteken kívül (ami nagyon ritka, és ha ide írsz, nem vagy oda való) feleslegesen adnak gyógyszert és húznak rád egy diagnózist.

Persze akkor könnyű hogy foglalkoznak veled, és azt mondják beteg vagy, szóval neked semmi erőfeszítést nem kell tenned, csak bekapni a pirulákat.

Nem, ez nem ennyi, neked kell megváltozni hogy tovább léphess.


Ezeket a személyiségzavarokat meg hagyjuk, főleg az elkerülő meg ilyesmi, legtöbb emberre jellemző valamelyik.

2021. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Mintha én írtam volna. Dependens lehet vagy nem tudom. Én se tudom miért vagyok ilyen.
2021. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Hát ez bizony borderline/hisztrionikus gyanús.
2021. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
A dependens egy adott személytől függ. Amiket írtál, az inkább bordi. Szerintem alapvetően felesleges a kategorizálás, nem ettől fog a gyógyulás függeni. Ahogy nincs 2 egyforma ember, nincs 2 egyforma szemelyisegzavaros sem. Én nem szeretem a címkézést. A lényeg hogy jó pszichológus, terapeuta kezébe kerülj. Kívánom, hogy sikerüljön megtalalnod a megfelelő segítséget.
2021. jún. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Borderline-nak hangzik, de személyiségzavart csak szakember diagnosztizálhat.


#6-os egy pszichológus és pszichiáter segítsége megmenthet az öngyilkosságtól, a tanácsod konkrétan életveszélyes.


"Persze akkor könnyű hogy foglalkoznak veled, és azt mondják beteg vagy, szóval neked semmi erőfeszítést nem kell tenned, csak bekapni a pirulákat."

Francokat könnyű.

És nem is ez történik.

Ha te pszichológuhoz mentél, és ezt vártad, akkor nem csoda, hogy csalódtál.


A szakemberek SEGÍTENEK a küzdelmedben, nem tudnak megküzdeni helyetted. Viszont például nem tanácsolnak ilyen marhaságokat, mert SZAKEMBEREK, és nem önjelölt gyakori-kérdések-pszichológus.

Nem mondom, hogy mindegyik kiváló: ők is emberek, és ezt figyelembe kell venni.

De ha megtalálod azokat, akikkel EGYÜTT tudsz DOLGOZNI, az - mint mondtam - életmentő lehet.

2022. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!