Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne essek ossze egy...

Hogyan ne essek ossze egy temetesen, ha mar most erzem, hogy sokkot fogok kapni, es nem kapok levegot?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 00:05
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Legyen nálad egy üveg víz és igyál belőle, amikor úgy érzed, elajulsz. Esetleg vehetsz be egy fél szem nyugtatot, ha felnőtt vagy. Részvétem.
2021. ápr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Fogadd őszinte részvétemet.


Én is nyugtatót javasolnék, bár jobb tudni hogy reagálsz rá, nem akkor veszel be először. Hasonló helyzetben nekem Frontin segített, és pár rövid periódusban már használtam előzőleg, így fel tudtam mérni, kb mennyi lesz elegendő ahhoz, hogy ne legyek vállalhatatlanul sokkos állapotban.


Ha a vérnyomásod is alacsony szokott lenni, akkor egy kis kávét erőltess magadba, de ne éhgyomorra.

Legyél szék közelében ameddig erre lehetőség van.

Ha lesz ott olyan, akire számíthatsz, szólhatsz neki, hogy karoljon beléd arra az esetre, ha baj lenne.

2021. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Részvétem 😔
2021. ápr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Egyszerűen ne menj el.

A temetési szertartás csak színészkedés. Más formában is emlékezhetsz rá, ill búcsút vehetsz tőle.

2021. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom

Szóljál valaki olyannak, aki közel áll hozzád, legyen végig melletted. Ha kell karoljon beléd. Amíg van lehetőség (ha van), üljél. Egy orvossal konzultálva a nyugtató is segíthet. Ne menjél oda üres hassal, próbálj meg egy kicsit enni és inni.

4-esnek szól, ez nem ilyen egyszerű. Nálatok lehet színészkedés vagy a résztvevők egy része csinálja, DE ne általánosíts. Én pont szerdán voltam temetésen, apukám nagybátyjának a feleségét temettük. Évente ritkán találkoztunk, de mai napig emlékszem a közös programjainkra és emlékeinkre... Mikor megtudtam, hogy meghalt nem tudtam aludni. Mindig ő volt előttem, az ahogy kórházba került (az elmesélés alapján a fantáziám rendesen dolgozott, még ha én nem is akartam), olyan volt, mintha mellettem feküdne az ágyamban. Nem hiszek a szellemekben, az én agyam dolgozott és csak cikáztak a gondolatok és a képek. Nekem nagyon sokat segített a temetés, utána megnyugodtam és már tudtam aludni. Mi nem álltunk közel, nekem nem akkora a gyászom, mint a gyerekeinek, de ez mindenkinek segít, hogy el tudják engedni és fel tudják dolgozni a hiányát.

2021. ápr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!