Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is valami pszichés defektes...

Ez is valami pszichés defektes viselkedés lehet?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, először is beteges nagyotmondó. Teljesen abszurd dolgokat előad, amikről ő sem gondolhatja komolyan hogy azt bárki elhiszi neki.


A másik amit rendszeresen csinál, hogy meg akar győzni olyan dologról, amiről én pontosan tudom hogy nem úgy van, mint amiről meg akar győzni. Meg ha ő is egy kicsit is képbe van a témáról akkor tudnia kell, hogy nem úgy van. pl. ilyen hülyeség hogy ő azt mondja hogy "Zoli autója fehér" miközben én biztosan tudom hogy kék. Na most vagy ráhagyom, hogy "ja biztos én emlékszek rosszul". Vagy szembesítem hogy "látod itt van Zoli autója és ez kék". Ez most csak egy kitalált példa, de hogy éreztessem hogy ilyen nyilván való dolgokról van szó, hogy ha látta "Zoli" autóját, akkor tudnia kell hogy kék és nem fehér.


Mintha csak arra menne ki az egész hogy meggyőzzön bármiről, amit ő kitalált. Ez is egy ilyen pszichés korkép lenne nála?


2021. ápr. 8. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt szakembertől kérdezd, itt csak a hasukra csapnak emberek, úgy válaszolnak. Amúgy én is ismerek ilyet. Ha szembesítem azzal, hogy valamiben nem mondott igazat, pl. tessék, Z. autója látod, nem kék, akkor azzal válaszol, hogy ő sose mondott olyat.
2021. ápr. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ő max ennyiben könnyebb eset. :D
2021. ápr. 8. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!