Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvajárok, mi a teendő?

Alvajárok, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ez csak úgy 5 éve kezdődött, és nem állandóan... Ezért se zavart eddig ez a dolog, meg azért mert relatíve eddig nem csináltam veszélyes dolgokat.

Egyszer alvajártam és kiültem a kanapéra éjjel 1-kor, és reggel 6-ig ültem ott várva a ferjemet.

Szerencsére az összes alvajarasnak szemtanúja volt valaki, így ezt édesanyám látta akinek még valaszoltam is, hogy a páromat várom meg itt. Aztán reggel 6kor a férjem szedett össze, és vitt be az ágyba. ( Végig egyenes háttal ültem órákig a kanapén)


A másik eset már durvább volt, kimentem olyan hajnal 4-körül, éppen akkor kelt a család.

Leakartam főzni egy kávét, de vizet nem tettem bele úgy indítottam el. Aztán mivel nem jött a kávé, kieceteztem a kávéfőzőt, és lefoztem 3x sima vízzel, hogy aztán lefőzzek egy rendes kávét most már tényleg, és otthagyjam majd visszamenjek az ágyba. Semmire se emlékszem.


A harmadik már veszélyesebb, ez ma hajnalban 6-kor történt. Ezt nem látta senki, de visszakövethető.

Smartbankon keresztül elutaltam 10.000-Ftot a testvéremnek, akinek a számláma elvan mentve a bankomban... 6-kor, csak úgy elutaltam feleslegesen mert nem kérte, 10.000 forintot. Hívott reggel 9-kor hogy miért utaltam, és hogy akkor mit vegyen nekem, ha ezért utaltam, én meg nem tudtam semmit erről és nem is emlékszem rá. Még jó hogy neki utaltam, és nem mondjuk másnak...


Ez azért 5-év történése, ez már alvajaras? Nagyon ritkán történik meg, félek hogy legközelebb már valami veszélyes dolgot fogok csinálni, és mondjuk megsérülök...


Mit tegyek?


Köszönöm!



2021. ápr. 10. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon érdekes amit leírtál.

Nem is gondoltam volna, hogy, ilyen összetett feladatokat is végre lehet hajtani alvajárva...ami azért lep meg, mert ez mind tudatosságot feltételez a kiesett időre.

Szoktál emlékezni az álmaidra?

Lehet érdemes lenne álomnaplót vezetned, minden ébredéskor gyorsan leírva az álmaidat, -rendszeresen vissazolvasva a leírtakat- mert ez nagyon erősíti a tudatos és a tudattalan közötti kapcsolatot.

Picit aggasztó hogy "kieshet" kémiai anyagok használata nélkül tudatos cselekvésről emlék.

Mondjuk a leírtak alapján nagyon biztonságban vagy, következetes vagy, és hibajavításra is odafigyelsz.

2021. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%

El kell menned alvasvizsgalatra es neurologiara. Ez nem jatek.

A Parkinson-kor kialakulasara jelentosen megnoveli a kockazatot, muszaj kezdeni vele valamit.

Alvaskozpont van a Semmelweisen, van a Benyovszki intezet is, meg meg pat hely Bpn, nem tudom, melyik varosban vagy, de tb alapon nagy varakozasi ido szokott lenni, mindenkeppen mielobb jelentkezz! Szerintem haziorvos el tud kuldeni neurologushoz, az pedig az alvasvizsgalatra. Ne halogasd, mert az agyad, idegrendszered rendellenes mukodeset segiti ez az allapot elo es idejeben be kell avatkozni

2021. ápr. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az álmaimra legtöbbször emlékszem, csak az apró részletekre nem és ha nagyon álmos fáradt vagyok, akkor semmire se emlékszem.

Mostanában jól alszom, később kell indulnom a munkába így eleget is alszom, ezért egész héten emlékeztem az álmaimra, és hát nekem bődületesen borzalmas álmaim vannak, semmi se függ össze semmivel, tiszta katyvasz az egész. Sokszor van rémálmom is, és volt már egyszer tudatos álmodásom is. Bár nem sokáig tartott, rájöttem hogy álmodok, így azonnal felébredtem. Nem tudom hogy is hívják azt a folyamatot, amikor felébredsz, de nem tudsz megmozdulni, és nagy levegőt se venni.. alvás paralizis? Azthiszem, rengetegen démonokat, sötét alakokat látnak, én semmi ilyesmit csak nem tudok mozogni, zsibbadok, de nem esek pánikba mert ez viszont eléggé gyakran megesik velem.


Elmegyek akkor orvoshoz, egyszer már említettem ezt a háziorvosomnak, az első alvajárásnál és O azt mondta, hogy ez még nem súlyos de beutal, csak most minimum féléves várakozási idő van. Inkább nem kértem. Most akkor kérni fogom.


Köszi a válaszokat!

2021. ápr. 10. 11:07
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekként, 14 éves kor alatt voltam én is ilyen szinten alvajáró. Egyedül talán arra tudom fogni ennek a megszűnését, hogy nem (nagyon) próbálok meg normális bioritmust tartani, hanem addig vagyok fent, ameddig csak bírok és akarok, majd reggel kierőszakolom magam az ágyból. Úgy tűnik, az én zakatoló agyamnak csak ez a jó.

Illetve anyukámnak voltak még ilyen sztorijai abból az időből, amikor friss házas volt és a lakás is új volt. Belőle talán a környezet hozhatta ki, de neki is elmúlt.

2021. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!