Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholistának segíthet az...

Alkoholistának segíthet az antidepresszáns?

Figyelt kérdés
Engem egy nagyon mély, szorongasos depresszióból húzott ki egy ssri. A pszichoterápias ülések is sikerek voltak, tényleg meggyógyultam és ezért nagyon hálás vagyok. Van egy nagyon régi barátom, aki szintén szorong, talán még durvábban, mint én, plusz kezeletlen agorafóbiája is van. Sajnos ő az alkoholhoz nyúlt. Már több, mint 10 éve iszik, de az utóbbi években súlyosbodtak a tűnetei (pl. otthoni baleseteket szenved, nem jár be dolgozni) Mint minden függőség, az alkoholizmus is egy okozat és neki egyértelműen a szorongás az ok. Ha egy jó gyógyszert be lehetne nála állítani, akkor megszűnne az ok, ezáltal az okozat az alkoholizmus is. A kérdés az, hogy egy már erősen alkoholbeteg egyénnél ez működhet-e?

2021. ápr. 12. 01:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Pszichiáter tudja megmondani,viszont én szerintem itt már lehet elvonó kell,azt pontosan nem tudom hogy ott miket adnak,de sanszos hogy az antidepresszáns nem jó erre,pláne ha idővel arra is rákap hogy mennyivel jobban érzi magát ha iszik a gyógyszerre....
2021. ápr. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a gond egyik függösègböl lèpne a màsikba. Teljesen màs vàltozàs kell.
2021. ápr. 12. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Működik, de csak úgy, hogy közben lejön a piáról. Eleve nem is ihat a gyógyszerre, és szar lenne egy új függőséget begyűjteni a régi mellé. Befekvéses elvonót javasolnék.
2021. ápr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!