Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra lenne szükségem...

Pszichológusra lenne szükségem, de nincs lehetőségem elmenni. Mit lehet tenni ilyenkor? Lehet egyáltalán valamit?

Figyelt kérdés

Sajnos elég rossz lelkiállapotba kerültem és fogalmam sincs hogy kitől kérjek segítséget.

Egyedül nevelem a kisfiamat és anyukám sajnos nagyon súlyos beteg lett. Majdnem 3 hónapig kórházban volt, tegnap előtt kiengedték, de sajnos nincs jól. 32 kg-ra lefogyott, ezért is engedték ki, hogy hátha megerősödik, mert ott bent nem bírt enni. Itthon jobban van étvágya.

Bizonytalan minden. Nem lehet tudni, hogy helyre fog e jönni sajnos, nagyon félek és szörnyű is látni nap mint nap, hogy ilyen rosszul néz ki.

Nagymamám is öreg, alig lát és neki is egészségügyi gondjai is akadnak, ő is segítségre szorul.

Egyre több nyomás nehezedik rám , dolgozni is kell, hogy meg tudjunk élni.

Nagyon sokat sírok, félek, szorongok. Rettegessel tölt el ez a bizonytalan helyzet.

Anyagilag nem állok úgy, hogy magán úton pszichológushoz menjek. Állami viszont egy van csak, felvettem vele a kapcsolatot. Egy ideig ilyen telefonos beszélgetések voltak, a vírus helyzet miatt. Egy hónapja lemondta az időpontot, azt mondta, jelentkezik ha alkalmas lesz, majd ő keres, én ne hívjam. Nagyon furcsa volt, már akkor volt egy megérzésem, hogy nem fog hívni többet, egyelőre ez így is van.

Én viszont egyre rosszabbul vagyok és nem tudom mit csináljak, hogy jobban legyek.

Esetleg tudja valaki, hogy mit tehetnék ebben a helyzetben? Előre is köszönöm a válaszokat!


2021. ápr. 12. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz, ő majd beutal a megfelelő helyre.
2021. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Háziorvossal írass gyenge nyugtatót, pl 0.25 ös frontint. Nem egy ökör adag, de segít.

Van neted, keress rá a stresszkezelési módszerekre. De egy pár a teljesség igénye nélkül: sok pihenés, relaxálás, meditálás, imádkozás ( ha vallásos vagy), séta, pihentető- nyugodt elfoglaltságok: olvasás, kellemes filmek, keresztrejtvény, kreatív hobbik. Kerüld a koffeint, és az alkoholt. Utóbbi a megivás után ellazít ugyan, másnap viszont fokozza a szorongást.

Nyugtatólag hat az idegekre a teli has. A neten vannak relax zenék, és irányított meditáció is. A gyógynövényes cuccok nem sokat érnek, ne pocsékold rá a pénzed. Így hirtelen ennyi, válogass, jobbulást, kitartás!

2021. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 alletta ***** válasza:

a helyileg illetékes gondozóban dolgozik ez a pszichológus?

esetleg kórházi pszichológust lehetne keresni abban a kórházban, ahová tartozol.

2021. ápr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Fordulj Istenhez. A Zsoltárok könyvének olvasását ajánlom!

Létezik gondviselés, nem a vak véletlennek vagyunk kiszolgáltatva, ha Istenhez fordulunk.


„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


Csak néhány napra előre gondolkodjál, és kapaszkodj Istenbe, ebben a nehéz időben.

2021. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Facebook most dobta ki nekem, ingyenes lehetőség:

[link]

2021. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!