Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen mentális...

Szerintetek milyen mentális betegségem lehet ezek alapján?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy nem vagytok szakemberek,de a pszichiáterek is össze vissza találgattak,okosabb nem lettem.csak írjátok le ami eszetekbe jut.nincs tétje


a tüneteim:


-túlzottan kontrolálom saját magam.ügyelek arra hogy hogy járjak,beszéljek,mozogjak.beszélgetés közben szinte látom ahogy az arcom mozog,és az jut eszembe,hogy vajon furán nézhetek-e ki


-Szociálisan szorongok,de csak olyan emberek társaságában akiknek szeretnék megfelelni.boltban,ügyintézésnél nyoma sincs a szorongásomnak,viszont még a párom előtt sem tudok annyira ellazulni,mint mikor egyedül vagyok


-Önbizalomhiányban szenvedek,de közben mélyen belül látom és érzem,hogy semmivel sem vagyok rosszabb másoknál,mégsem tudom magam meggyőzni józan ésszel


-a gondolataim hajlamosak egy témánál megragadni hetekig,hónapokig,és olyankor semmi más nem tud kizökkenteni,max ideig óráig


az emberek nagy többségével nem tudok hosszabb távon beszélgetni,mert a legtöbb embert unalmasnak találom.inkább nem is beszélgetek ha nem muszáj mert nem akarok senkit megbántani azzal hogy nem vagyok képes hosszabb távon koncentrálni rá.ettől függetlenül azzal a pár emberek akikkel megvan az egy hullámhossz órákig tudok beszélgetni


nehezen tudom szavakba önteni az érzéseimet.egyszerre érzem magam érzelmileg túltöltöttnek és egyben rettenetesen üresnek is


mi lehet a bajom? :/ mihez hasonlít a leginkább?



-


2021. ápr. 12. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem attól van egy irracionális félelmed, hogy elhagynak ezéet akarod kontrollálni a mozgásodat meg mindent, hogy ezt elkerüld. Borderline talán, de igazából ezek alapján kb bármi is lehet. Esetleg generalizált szorongás.
2021. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szociális szorongás biztos, még ha nincs is meg minden területen. És lehet, hogy furamód ehhez az önbizalom hiányhoz valamilyen narcisztikus zavar is kapcsolódik. (Belül tudod, hogy több vagy, mint mások. A többség "unalmas") Ezt szűrtem le, de semmi sem biztos ilyen rövid leírás után
2021. ápr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy esetedben is sokat segítene a munkaterápia, az értelmes és hasznos fizikai tevékenység végzése napi 8-10 órán keresztül.
2021. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Asperger, enyhébb autizmus spektrum szindróma? - de szociofóbiát is ráhúzhatják erre.
2021. ápr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!