Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne a tűfóbiám...

Hogyan lehetne a tűfóbiám csökkenteni?

Figyelt kérdés
Mindigis ideges voltam tőle, főleg azután, hogy egy vérvételen a könyököm felső részén kb 5cm sugarú körű bevérzés lett.
2021. ápr. 13. 12:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Tűktől is félsz magukban, vagy csak attól, hogy ártalmas az egészségedre, amikor ilyen foltok keletkeznek?
2021. ápr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A fájdalomtól, folttól is(az is fáj).
2021. ápr. 13. 13:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Most ha jól értem, akkor nem alaptalan a félelemed, mert neked az tényleg fáj. Elvileg ennek nem kéne fájnia, ez csak egyszer fordult elő? Vagy az összes vérvétel, oltás fájt eddig? Mert ha az első, akkor lehet ügyetlen volt, aki vette, nekem is volt már olyan, hogy rosszul vettek vért. Ha viszont mindig fáj, akkor szoknod kell az érzést.
2021. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Eddig 2x voltam vérvételen (oltásokra már nem emlékszek), mind a kettő esetnél ideges, rosszul voltam (de nem elájulós). Az meg elég fájdalmas volt amikor a tűt ki-be húzogatta, ez volt a foltos eset.
2021. ápr. 13. 13:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem fájna / nem félnék vért is adnék. :/
2021. ápr. 13. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy kezeltem, hogy elkezdtem nézni, bár ez morbid megoldás.
2021. ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 az én megoldásom a hasonló problémára sokkal rosszabb volt. Az a baj ezzel, hogy ha a fájdalommal van baja, ha attól fél, az csak akkor fog elmúlni, ha hozzászokik az érzéshez, ha már nem tartja fájdalmasnak. Az érzéshez meg úgy lehet hozzászokni, ha gyakran ér. Vagyis az lenne erre egy megoldás, hogy egy tűvel szurkálja magát, persze nem úgy, hogy tényleg magába is szúrja, csak a bőrét megnyomja vele, amíg nem érzi a szúró érzést. De most ezt nem hiszem, hogy szeretné.
2021. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7. Remélem hogy megérted, de ezt a verziót nem véletlenül nem javasoltam.
2021. ápr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
* A tűtől nem félek egyáltalán, csak a szúrástól.
2021. ápr. 13. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Jogos, igazából egészséges dolog, ha nem akarod szurkálni meg vagdosni magad, csak ugye néha kell, de ezt steril dolgokkal teszik, én továbbra is azt tudom javasolni, hogyha mész nézz oda, amennyiben ez nem megy ne nézd, de fokozatosan próbáld, és ne feszülj rá mert még nagyobb szívás akkor.
2021. ápr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!